1. pociąg intermodalny CTL w Sosnowcu


18 maja na terminal w Sosnowcu wjechał pierwszy pociąg CTL relacji Hamburg/Bremerhaven – Sosnowiec przez Kąty Wrocławskie. To rezultat wdrożenia kolejnego etapu rozwoju intermodalnej siatki połączeń ...

Ceny węgla dla energetyki nie powinny drastycznie rosnąć


Jak wynika z najnowszych prognoz McCloskey's Coal Report, do czerwca 2010 ceny węgla energetycznego w portach Amsterdam - Rotterdam - Antwerpia (ARA) nie powinny znacząco wzrosnąć - napisała Rzeczpospolita.

Uwolnienie cen energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie w 2010


Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Erste: W 2010 PKB Polski wzrośnie o 2,6 proc.


- W przyszłym roku tempo wzrostu Produktu Krajowego Brutto Polski przyspieszy do 2,6 proc. z 1,2 proc. w 2009 roku, ale wzrost ten będzie niższy od potencjalnego - wynika z opublikowanego w środę raportu Erste Group

WKD ogłosiła drugi przetarg na 14 pociągów


Warszawska Kolej Dojazdowa po raz drugi rozpisała przetarg na 14 nowych elektrycznych składów trakcyjnych - poinformowała w czwartek spółka. Poprzedni przetarg, ogłoszony w maju br., w październiku został unieważniony, ponieważ ceny ofert przewyższały kwotę, którą przewoźnik chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

MSP zmieni zarząd PSE - Operatora?


Rada Nadzorcza PSE - Operator prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ogłosi konkurs na czteroosobowy zarządu spółki - donoszą serwisy internetowe "Rzeczpospolitej" i Pulsu Biznesu".

Wiceminister Baniak o współpracy SSE i PAIiIZ


- Naszym celem jest stworzenie jak najlepszego klimatu inwestycyjnego w Polsce i przełożenie działań rządu, PAIiZ-u i Specjalnych Stref Ekonomicznych na rozwój inwestycji w naszym kraju - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak na seminarium „Współpraca Specjalnych Stref Ekonomicznych z Polską Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych”. Spotkanie odbyło się 10 grudnia br. w Warszawie.

Taryfa Pakietowa Heyah teraz taniej


Heyah obniża kwotę doładowania, po której następuje bezpłatna aktywacja usług w Taryfie Pakietowej. Od 31 sierpnia br., można włączyć wybraną opcję po uzupełnieniu konta kwotą od 30 zł (dotychczas było to min 50zł).

"Puls Biznesu": Unia proponuje zmiany na etykietach


Wszystko wskazuje na to, że niebawem rozszerzeniu ulegnie liczba informacji zamieszczanych na etykietach produktów spożywczych - informuje "Puls Biznesu".Europosłowie pozytywnie zaopiniowali projekt unijnego rozporządzenia w sprawie dostarczania konsumentom informacji na temat żywności.

Komunikat służby celnej dla przedsiębiorców!


Przerwa w funkcjonowaniu systemu EORI W związku z planowanymi pracami technicznymi związanymi z wykonaniem dodatkowego zasilania w serwerowni obsługującej system EORI, nastąpi przerwa w dostępie do ...

Meksyk


Narastający z olbrzymią szybkością oraz wielkim natężeniem konflikt na linii prezydent - rząd, jest swego rodzaju punktem odniesienia dla obecnego wizerunku polskiej sceny politycznej.

Bankowcy: Nowa rekomendacja wepchnie klientów w ramiona lichwiarzy


Członkowie rządu i stowarzyszenia prorodzinne protestują przeciw rozpoczętej w tym tygodniu we Francji skandalizującej kampanii antynikotynowej. Plakaty porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego.

BGŻ może dostać nawet 50 mln euro pożyczki z EBOiR


Zarząd Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju rozważa przyznanie polskiemu Bankowi Gospodarki Żywnościowej 50 mln euro pożyczki. Środki te mają zostać przeznaczone na rozwój akcji kredytowej.

Aktywa Quercus TFI wzrosły o 25,4 mln zł m/m do 344,8 mln zł na koniec stycznia


Urząd Regulacji Energetyki (URE) sprawdza przyczyny zimowych awarii prądu. Jeśli okaże się, że były one spowodowane zaniechaniami firm energetycznych, a nie warunkami pogodowymi, spółkom grożą kary, nawet do 15 proc. ich ubiegłorocznych przychodów - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

Chiński internet był wczoraj pozbawiony cenzury


Przez kilka godzin w poniedziałek chiński rządowy system cenzorowania internetu zwany Chińskim Firemurem przestał działać. Nagle internauci mogli wejść na strony od miesięcy blokowane, takie jak YouTube, Facebook, Twitter.

znalezionych: 24075, strona 1 z 1605
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>