Casting do filmu Holland


Casting do najnowszego filmu Agnieszki Holland "Ukryci" w najbliższy weekend odbędzie się w Łodzi. Twórcy filmu poszukują statystów i epizodystów. W sumie potrzebnych jest kilkaset osób w wieku od 35 do 60 lat - poinformowało Łódź Film Commission.

W tym tygodniu małopolskie kina pokażą V część jubileuszowego cyklu 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Na lutowy pokaz składa się 12 krótkich filmów jugosłowiańskich. Od 12 kwietnia jest już w sklepach nowa płyta projektu Czesława Mozila - Czesław Śpiewa. "Ja się wcale nie wymądrzam" - tak o zawartości krążka zatytułowanego "Pop" mówi jego twórca. W poniedziałek, 7 czerwca w warszawskim Teatrze Żydowskim odbędzie się koncert "Śpiewając jazz" z udziałem Marianny Wróblewskiej i Beaty Przybytek oraz z gościnnym występem Macieja Zakościelnego.Reżyser "Przez 24 godziny" zachęca sympatyków do oglądania serialu. Jest to jedyny sposób na to, by powstał 9. sezon. Ron Howard chciałby zrealizować ekranizację "Mrocznej Wieży", opus magnum mistrza horroru, Stephena Kinga. Tylko trzy filmy trafiają w piątek na ekrany kin: "Green Zone" - kolejna po Bournie współpraca Paula Greengrassa i Matta Damona, nowy obraz Roberta Glińskiego "Benek" oraz amerykańska komedia z Ashtonem Kutcherem i Katherine Heigl "Pan i pani Kiler".

Debiutancki album Ellie Goulding sensacyjnie podbił już brytyjskie listy sprzedaży. W piątek, 26 marca płyta trafia na polski rynek.

"Muzyczna podróż ku nadziei w świecie wojny, tworząca niebo na ziemi, budująca nowe Jeruzalem" - tak o przesłaniu nowej płyty "The Never Ending Way Of ORwarriOR" mówią muzycy prog / folkmetalowej formacji Orphaned Land z Izraela. Andrzej Chyra i Olga Kurylenko będą gwiazdami filmu "The Land of Oblivion" w reżyserii Michale Boganim. Dla cenionej dokumentalistki ("Odessa… Odessa!") będzie to debiut fabularny.

Około 480 filmów z ponad 50 krajów, wystawy, konkursy, koncerty oraz warsztaty znajdą się w programie 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. Gościem tegorocznej edycji będzie m.in. wybitny austriacki aktor Klaus Maria Brandauer. Europejski Festiwal Młodego Kina czeka na filmy. Prace można nadsyłać jeszcze tylko przez kilka dni. Już w najbliższym odcinku "Klubu Szalonych Dziewic" Magda po raz kolei udowodni, że prawdziwa siła kobiety tkwi w jej niezależności. Bohaterka już od jakiegoś czasu, chce udowodnić sobie i światu, że może iść własną drogą, nawet jeśli czasem nie jest to łatwe.Solową płytą "Muniek" w połowie marca zadebiutuje Muniek Staszczyk, wokalista i lider T. Love. W nagraniach pomagał mu Janek Benedek, współautor przebojów T. Love z początku lat 90. W listopadzie w gdańskim klubie "Żak" oraz w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się kolejny Festiwal Jazz Jantar. Zagranicznymi gwiazdami będą: Myra Melford, Steve Coleman i Branford Marsalis. Channing Tatum dołączy do obsady thrillera "Knockout".

Taio Cruz profesjonalnie z Chrisem Brownem


Taio Cruz skrytykował postępowanie Chrisa Browna wobec Rihanny, to jednak nie przeszkadza mu w nagrywaniu z muzykiem.

Zespół Votum zaprezentował nowy utwór


Formacja Votum przedstawiła nowy utwór, zatytułowany "Glassy Essence". Nagranie pochodzi z najnowszego krążka grupy - "Metafiction".

Gloria Estefan chce hiszpańskiego "We Are The World"


Gloria Estefan planuje zebrać grono gwiazd, by nagrać hiszpańską wersja charytatywnego przeboju "We Are The World".

Brad Pitt w filmie Aronofskiego


Brad Pitt wystąpi w nowym filmie Darrena Aronofsky'ego "The Tiger". Scenariusz obrazu wyjdzie spod pióra Guillermo Arriagi ("Babel").

Elton John w Polsce


Legenda światowego show-biznesu, piosenkarz, kompozytor i pianista Elton John wystąpi w naszym kraju.

Alesana zagra w Warszawie


We wtorek, 11 maja w Warszawie wystąpi grupa Alesana. Koncert w Stodole odbędzie się w ramach "The Artery Foundation Tour".

Kłopoty ze słuchem. To koniec?


Gitarzysta Pete Townshend z zespołu The Who poważnie zastanawia się nad zakończeniem kariery.

Osobiste wyznanie Rihanny


Telewizyjny wywiad Rihanny, w którym piosenkarka z detalami opowiedziała o swojej kłótni z byłym chłopakiem, Chrisem Brownem, zgromadził przed telewizorami 8 mln widzów.

Garou powraca i śpiewa Madonnę i U2


Garou szykuje nowy album. Płyta nosi tytuł "Gentleman Cambrioleur".

"Gdyby to nie było Grammy U2, nie dałbym za nie nawet pięciu funtów"


Wieloletni fan grupy U2, którego poproszono o naprawienie uszkodzonej statuetki Grammy tego zespołu, był pewien, że przyjaciele spłatali mu figla.

Kelis: nowa plyta "jest bardzo plemienna"


We wtorek, 6 lipca ukaże się nowy album Kelis, "Flesh Tone". Artystka zdradziła, czego można spodziewać się po płycie.

Zajrzyj na planetę Predatorów


Twórcy obrazu "Predators" udostępnili kilka zdjęć z planu filmu.

Zmechanizowany Fear Factory


"Mechanized" - tak brzmieć będzie tytuł nowej płyty amerykańskiej grupy Fear Factory.

Bliss Night w klubie Karmel


W sobotę, 6 marca w warszawskim klubie Karmel odbędzie się impreza pod hasłem Bliss Women Night.

Mr Sam prezentuje "Opus Tertio"


Mr Sam pod koniec października wydał kolejną kompilację z serii "Opus".