Łysonżi uderzy 11 września


Jedenastego września ukaże się płyta rapera Łysonżi pod tytułem "Dżonson".

Dwójka brytyjskich aktorów dołączy do obsady nowego filmu, którego scenariusz oparto na powieści Grahama Greene'a. Requiem d-moll - msza żałobna Wolfganga Amadeusza Mozarta zabrzmi w sobotę wieczorem na krakowskim Rynku. W ten sposób Kraków chce uczcić ofiary tragedii pod Smoleńskiem - podał Filip Szatanik z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa. W związku z tragicznymi wydarzeniami, które nas spotkały oraz ogłoszoną żałobą narodową decyzją Stowarzyszenia Wydawców Katolickich XVI Targi Wydawców Katolickich zostały przesunięte.Popularne stają się utyskiwania na wokalnych uczestników programu "Mam talent". Jest ich ponoć za dużo i wypaczają sens show. Tymczasem za granicą wokaliści w "Mam talent" dominują i nikt z tego powodu nie drze szat. Sammy Hagar nie będzie nowym wokalistą Aerosmith. Zespół De Profundis przygotowuje się do wydania drugiego longplaya.

"Od dziecka chciałam robić coś wyjątkowego. Śpiewanie przed kamerą to jedna z tych rzeczy, o których marzyłam, jednak wciąż brakowało mi odwagi" - mówi Jessica Biel, bohaterka filmu "Wojna domowa". Aktorka w wywiadzie opowiada o swojej najnowszej produkcji i trudach bycia gwiazdą.

Film "2012" Rolanda Emmericha został nowym liderem amerykańskiego box office. Calusieńka Estelle Estelle kończy prace nad nowym albumem. Dzieło nosi tytuł "All of Me".

"Ostatnia niedziela" ubrana w formę bolera i zaśpiewana po hiszpańsku, dance'owe "Tango Milonga", szalone remiksy z wykorzystaniem wokalu jednej z najjaśniejszych gwiazd polskiej przedwojennej i powojennej sceny muzycznej - Mieczysława Fogga. Twórcy składanki "Cafe Fogg 2" zapraszają na kolejną lekcję historii. Julie Anne Robinson porównała Miley Cyrus do Julii Roberts. Johnny Depp, David Lynch, Terry Gilliam i Bill Murray razem w Polsce? Niewiarygodne, a jednak - zdarzyło się za sprawą Marka Żydowicza i jego festiwalu - Plus Camerimage. To właśnie oni, największe hollywoodzkie gwiazdy, przywitali w sobotę wieczorem widzów XVII edycji imprezy, która znalazła się w gronie 50 najważniejszych festiwali filmowych świata.W poniedziałek, 10 maja, w ostrzeszowskiej Kawiarni Baszta zagrają trzy kanadyjskie kapele: The Burning Hell, Shotgun Jimmie oraz Construction And Destruction. Po raz pierwszy przyjedzie do Polski kolektyw Sa-Ra Creative Partners. 6 listopada grupa zagra w warszawskim klubie Powiększenie. James Franco stanie na czele obsady filmu "Rise of the Apes".

Serial na podstawie "Zakochanej złośnicy" doczeka się drugiego sezonu


Serial "10 Things I Hate About You" doczeka się drugiego sezonu.

Weteran i młody wilk na jednej scenie


Bronisław Suchanek - legenda polskiego kontrabasu jazzowego od lat mieszkający i grający w USA oraz Dominik Wania -  wielka nadzieja naszej pianistyki jazzowej, którego talent zauważyli Amerykanie fundując mu ekskluzywne stypendium, wystąpią razem na dwóch koncertach w Polsce.

Z pamiętnika Mariah Carey


Mariah Carey "Memoirs of an Imperfect Angel", Island

Cyfrowa "Seksmisja" na 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni


Wszyscy znają "Seksmisję", ale nikt jeszcze nie widział tej komedii w nowej jakości po rekonstrukcji cyfrowej. Twórcy projektu KinoRP oraz organizatorzy 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zapraszają w czwartek, 27 maja o godzinie 16.30, do gdyńskiego Multikina na specjalny przedpremierowy pokaz zrekonstruowanej cyfrowo "Seksmisji" Juliusza Machulskiego.

Carey Mulligan - narodziny gwiazdy


Carey Mulligan jest jednym z największych aktorskich odkryć ostatnich miesięcy. Wszystko za sprawą rewelacyjnej roli w filmie "Była sobie dziewczyna" Lone Scherfig, która przyniosła jej nominacje do Złotego Globu i Oscara.

Jarocin: Dżem na jubileusz


Koncert zespołu Dżem na legendarnej scenie Jarocińskiego Ośrodka Kultury, gdzie w 1980 r. odbył się I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, rozpocznie cykl imprez związanych z jubileuszem słynnych w całym kraju rockowisk.

Trwają Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej


W minioną niedzielę, modlitwą, średniowieczną pieśnią "Gaude Mater Polonia", przemówieniami oraz koncertem inauguracyjnym w hajnowskim soborze Świętej Trójcy rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Festiwal potrwa do soboty.

Polska i świat oczami polskiego rockmana


Nakładem GAD Records ukazała się książka "Oczami rockmana" Marcina Dysia, będąca wnikliwą analizą tekstów śpiewanych przez takich wykonawców jak Kult, Kazik, Piersi, Dezerter czy Pidżama Porno.

Rupert Everett: Odwołać olimpiadę!


Brytyjski aktor Rupert Everett stwierdził, że jeśli byłoby to w jego mocy, odwołałby planowane na 2012 rok Igrzyska Olimpijskie w Londynie - donosi BBC.

Powstanie interaktywna telenowela o współczesnym Romeo i Julii


Aktorka America Ferrera wyprodukuje nową wersję Romea i Julii.

Janda: Tylko dla Wajdy


Tylko dla Andrzeja Wajdy, do którego mam pełne zaufanie, mogłam zdecydować się na osobiste zwierzenia w "Tataraku" - wyznała Krystyna Janda w wywiadzie dla dzisiejszego (17 luty) wydania francuskiego dziennika "Le Monde".

Dwayne Johnson w piątej odsłonie serii "Szybcy i wściekli"?


Dwayne Johnson ma szansę na rolę w piątej odsłonie serii "Szybcy i wściekli" - filmie "Fast Five".

Nowy serial "Spartakus: Krew i piach" w czerwcu w HBO i HBO HD


HBO przestawia nowy, widowiskowy serial historyczny "Spartakus: Krew i piach", wyprodukowany przez Starz Entertainment. Najsłynniejszy rzymski buntownik ery Republiki - Spartakus - wcielony siłą do szkoły gladiatorów musi codziennie walczyć na śmierć i życie ze swoimi wrogami zarówno na arenie, jak i w jej kuluarach. Premiera serialu odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, o godz. 22.00 w HBO i HBO HD.

Znamy ceny biletów na polski koncert Sick Of It All


Grupa Sick Of It All wystąpi 29 czerwca we wrocławskim klubie Alibi. Poznaliśmy właśnie ceny biletów na ten koncert.

Rewolucja Avril Lavigne


Avril Lavigne szykuje się do wydania najnowszego albumu. Kanadyjska wokalistka postanowiła złagodzić swój image i spróbować sił z gitarą akustyczną.