Koncert Żanny Biczewskiej w marcu w Warszawie


Organizatorzy koncertu grupy Agnostic Front we Wrocławiu podali ceny biletów na to wydarzenie.

Poznaliśmy szczegóły piątej edycji festiwalu Folkowo. Tym razem trzydniowa impreza (18-20 czerwca) na Warmii i Mazurach odbędzie się w jednym miejscu - w Białych Koszarach w Ostródzie. Gospodarz festiwalu, Thierry Fremaux, sugeruje, że "Tree Of Life" nie znajdzie się w tegorocznym konkursie. Pras, pochodzący z Haiti członek nieistniejącej już grupy The Fugees, rozważa reaktywację słynnego tria na specjalny koncert, na którym zbierano by fundusze na pomoc dotkniętej trzęsieniem ziemi wyspie.W najnowszej części przygód Spider-Mana tytułowy bohater będzie ojcem 2-letniego chłopca. Dwa przedstawienia "Biesów" Dostojewskiego w realizacji Andrzeja Wajdy - w wykonaniu artystów z moskiewskiego Teatru Sowriemiennik - odbędą się w dniach 27 i 28 kwietnia w stołecznym Teatrze Polskim, w ramach 30. Warszawskich Spotkań Teatralnych. Od poniedziałku 19 października rusza sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert Comy, który odbędzie się 9 grudnia w warszawskiej hali Arena Ursynów.

Janeane Garofalo wystąpi w nowym serialu medycznym telewizji CBS.

Piotr Kupicha, lider zespołu Feel, trzyma się z dala od używek. Penélope Cruz postanowiła zostać aktorką po obejrzeniu filmu "Zwiąż mnie" w reżyserii Pedro Almodovara.

Filmy "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego i "Biała wstążka" Michaela Hanekego uhonorowano Złotymi Taśmami za rok 2009, nagrodami polskich krytyków filmowych. O początkach swojej kariery, ulubionych postaciach i tym, gdzie można ją najczęściej spotkać Małgorzata Kożuchowska rozmawiała z uczestnikami naszego czatu. Spotkanie odbyło się 13 lutego. Choć Rok Chopinowski już trwa, dopiero w marcu jego obchody nabiorą prawdziwego tempa. Wczoraj w Krakowie oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie Roku Chopinowskiego, dziś w Warszawie otwarte zostanie Muzeum poświęcone polskiemu kompozytorowi.Festiwale muzyczne, warsztaty artystyczne i konkursy literackie przewiduje projekt cyklu imprez Kulturalna Dolina Kamiennej, który ma być realizowany w miastach regionu świętokrzyskiego leżących nad tą rzeką: Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Skarżysku-Kamiennej. 24 maja ukaże się debiutancki album Karen Elson, prywatnie, żony Jacka White'a. Z materiałem można jednak zapoznać się już teraz. Znany z takich filmów, jak "Titanic" czy "Niepokonany Seabuscuit" irlandzki aktor Shay Duffin zmarł w Los Angeles w wieku 79 lat.

"Oblicza Rosji" tylko na DVD już od 6 listopada


Against Gravity przedstawia kolejny zestaw filmów z cyklu DVD "Magazyn Sztuki Dokumentu: Oblicza…". Tym razem jest to zestaw 4 unikatowych dokumentów pokazujących kondycję współczesnej Rosji. Dołączono do niego ponadto 2 filmy krótkometrażowe Zespołu Filmowego Paladino.

Keep Of Kalessin: Z czym na Eurowizję


Poznaliśmy utwór, z którym norwescy blackmetalowcy z grupy Keep Of Kalessin powalczą w rodzimych eliminacjach do Eurowizji 2010.

Redford o zabójstwie Lincolna


Robert Redford wyreżyseruje historyczny dramat "The Conspirator", opowiadający o zabójstwie Abrahama Lincolna - poinformował The Risky Biz Blog.

Gwiazdy zagrają w rocznicę śmierci Ciechowskiego


Zespół T.Love i Wojciech Waglewski będą gwiazdami tegorocznego koncertu poświęconego pamięci zmarłego w 2001 roku Grzegorza Ciechowskiego, który odbędzie się w niedzielę w Toruniu. Podczas imprezy tradycyjnie wręczona zostanie Nagroda Artystyczna Miasta Torunia imienia lidera Republiki, którą w tym roku przyznano grupie Pustki.

Alex Holmes nakręci film o motoryzacyjnym geniuszu


Alex Holmes stanie za kamerą filmu biograficznego o życiu projektanta samochodów Johna DeLoreana.

Polański jest już w Gstaad


Roman Polański przybył w piątek do swojej posiadłości w szwajcarskim kurorcie w Gstaad, rozpoczynając pobyt w areszcie domowym - podała agencja Associated Press.

Plus Camerimage: Złota Żaba dla prawdziwych mistrzów


Tegoroczną Złotą Żabę, nagrodę specjalną festiwalu Plus Camerimage, dla duetu autor zdjęć-reżyser otrzymają Vittorio Storaro i Carlos Saura - poinformował nas organizator przeglądu.

Czy warto było czekać?


Aż 7 lat musieli czekać fani zespołu Massive Attack na nowe pełnowymiarowe dzieło formacji. Czy było warto?

Kto został "Kobietą Roku"?


Amerykański magazyn "Billboard" ogłosił, komu zostanie przyznany tytuł Kobiety Roku 2009. Podczas oficjalnej gali, jaka odbędzie się 2 października w Nowym Jorku, prestiżową statuetkę otrzyma Beyonce.

Off Plus Camera: Jane Campion już w Krakowie!


Nie bez małych przygód, gdyż samochodem z Rzymu, zamiast samolotem, do Krakowa dotarła Jane Campion. W środę na festiwalu Off Plus Camera odbędzie się polska premiera obrazu "Jaśniejsza od gwiazd".

"Balladyna" w samolocie


Współczesną filmową wersję "Balladyny" w reżyserii Dariusza Zawiślaka, która trafi na ekrany polskich kin 4 września, będzie można wkrótce zobaczyć też na pokładach samolotów.

Keira Knightley zadebiutuje w teatrze


Znana z "Piratów z Karaibów" brytyjska gwiazda Keira Knightley jeszcze w tym roku zadebiutuje na deskach jednego z teatrów na londyńskim West Endzie w unowocześnionej wersji "Mizantropa" Moliera.

Wizyta prof. Gezy Vermesa w Polsce


Geza Vermes, wybitny węgierski biblista, światowej sławy znawca żydowskich dziejów i kultury, w dniach 28 oraz 30 października odwiedzi Polskę.

"JAG – Wojskowe Biuro Śledcze" od grudnia piąty sezon w TVN7


Od 2 grudnia można śledzić nowe losy prawniczego duetu - komandora Harmona Rabba i major Sarahy MacKenzie. Piąty sezon serialu "JAG – Wojskowe Biuro Śledcze" codziennie o godzinie 16.55 w TVN7.

Sukces "Wszystko co kocham"


Najnowszy film "Jacka Borcucha" przyciąga kolejnych widzów. Obejrzało go już ponad 200 tysięcy osób! To rekord w dorobku reżysera.