Wikipedia z cenzorami


Wikipedia, jedna z 10 najbardziej popularnych witryn w Internecie, zmieni nieco swoją zasadę działania. Wprowadzona zostanie mocniejsza moderacja.

W grudniu Impakt wprowadził na rynek odświeżoną wersję zestawu Octopus marki Natec. Komplet składa się z płaskiej klawiatury oraz myszy laserowej o maksymalnej rozdzielczości 1 600 dpi i uniwersalnym profilu dla prawo- i leworęcznych. W brytyjskich szkołach podstawowych będzie wprowadzony nowy przedmiot: nauka bezpiecznego korzystania z Internetu. Atutem Facebooka z pewnością są bardzo rozbudowane formularze, pozwalające decydować o poziomie ochrony prywatności. Dla niektórych jednak ponad 170 funkcji zaczyna być wadą, a nie zaletą.Firma Symantec poinformowała o wykryciu kodu źródłowego do konia trojańskiego o nazwie Trojan.Peskyspy. Zagrożenie rejestruje rozmowy VoIP prowadzone w programie Skype. Wbudowana Optyka Carl Zeiss, system automatycznego ogniskowania i 2MP matryca - taką kamerę internetową dla użytkowników Maków przygotowała firma Logitech. CyberPower wprowadza na polski rynek systemy UPS z serii DX. W niewielkiej, eleganckiej obudowie zawarto moc i funkcjonalności, które zaspokajają potrzeby użytkowników w domu czy małej firmie.

Microsoft potwierdził usterkę w mechanizmie Canonical Display Driver (cdd.dll), która umożliwia włamanie cyberprzestępcom. Luka znajduje się zarówno w Windows 7, jak i Windows Server 2008 R2.

Muse, francuska marka sprzętu audio-wideo, prezentuje M-68DM, czyli mikro odtwarzacz DVD z dwoma bezprzewodowymi kolumnami. Acer wprowadza na europejski rynek nowy komputer typu all-in-one, wyposażony w 23-calowy, multidotykowy ekran Full HD, procesor Core i3/i5 oraz system Windows 7.

Pakistan zacznie monitorować siedem głównych portali internetowych, w tym Google, pod względem zamieszczania antyislamskich treści - poinformował przedstawiciel pakistańskiej telekomunikacji. Intel przygotowuje na drugi kwartał premierę co najmniej dwóch procesorów z odblokowanymi mnożnikami, co z pewnością ucieszy fanów overclockingu. Fujitsu dodaje do swojej oferty tablet PC o nazwie LifeBook T900, wyposażony w 13,3-calowy, multidotykowy ekran LD, procesor Core i7 lub i5 oraz do 8 GB pamięci RAM.Panasonic zaprezentował dwa nowe duże modele plazmowe, o rozdzielczości Full HD i przekątnej ekranu odpowiednio 58 i 65 cali. Model TX-P58V10 o przekątnej 58 cali oraz 65-calowy TX-P65V10. Kamera USB PrecisionHD została przystosowana do współpracy z oprogramowaniem TANDBERG Movi i Microsoft Office Communicator R2. Nie na co dzień słyszy się, jak dyrektor wielkiej firmy przyznaje się do zmarnowania czasu na swój produkt. Steve Ballmer jednak to zrobił, opowiadając o Windows Vista.

Polacy kupując cyfrówki nie zwracają uwagi na cenę


Decydującymi czynnikami przy wyborze sprzętu przez Polaków są przede wszystkim rozpoznawalna marka, design, łatwość obsługi oraz możliwości techniczne aparatu.

Ocena pracy szkolenie otwarte (Gdynia)


Rozmowa oceniająca Program szkolenia: Dzień I 1. Wstęp 2. Ocenianie jako funkcja menedżerska Kontrola bieżąca i ocena okresowa 3. Rozmowa oceniająca jako element Systemu Ocen ...
Lokalizacja: Gdynia - Rodzaj: kurs / szkolenie

Techniki wywierania wpływu Zarządzanie poprzez jakość a zarządzanie zasobami ludzkimi (Kroczyce)


Cel szkolenia ------------- Proponowane szkolenia wyjazdowe umożliwiają uczestnikom podniesienie umiejętności projektowania motywacyjnych systemów wynagrodzeń, wykorzystanie pozapłacowych narzędzi motywacyjnych oraz dokonywania oceny okresowej ...
Lokalizacja: Kroczyce - Rodzaj: kurs / szkolenie

Zarządzanie Ryzykiem w Praktyce (Kraków)


Pełny cykl zajęć składają się z: Wykładu wprowadzającego (2h 30min) Warsztatów praktycznych (1 sesja) identyfikacja i analizę jakościowa ryzyka (3 h) Zajęć ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: szkoła specjalna

Google I/O 2010: Oficjalna premiera Androida 2.2 "Froyo"


Stało się to, czego każdy się domyślał. Google zaprezentowało swój mobilny system operacyjny w wersji 2.2. Zobacz, co się zmieniło i co zyskasz po aktualizacji.

Lycos kupuje HotBota - będzie monopol na rynku wyszukiwarek?


Internetowy gigant, firma Lycos, kupiła wyszukiwarkę HotBot. Obecnie witryna stała się najpotężniejszym graczem na rynku internetowych katalogów.

Nvidia łączy działy nForce i Tegra


Nvidia połączyła swoje zespoły odpowiedzialne za chipsety nForce oraz układ SoC Tegra, które wspólnie teraz zajmą się udoskonalaniem mobilnej platformy.

Błąd w zabezpieczeniach najnowszych Windows


Microsoft potwierdził usterkę w mechanizmie Canonical Display Driver (cdd.dll), która umożliwia włamanie cyberprzestępcom. Luka znajduje się zarówno w Windows 7, jak i Windows Server 2008 R2.

Błąd w zabezpieczeniach najnowszych Windows


Microsoft potwierdził usterkę w mechanizmie Canonical Display Driver (cdd.dll), która umożliwia włamanie cyberprzestępcom. Luka znajduje się zarówno w Windows 7, jak i Windows Server 2008 R2.

Pracownicy Microsoft Store tańczą dla klientów (wideo)


Jeśli pracujesz w sklepie, to co jesteś w stanie zrobić, aby klient kupił towar? Zaśpiewasz? Wyrecytujesz wierszyk? Pracownicy Microsoftu na przykład, potrafią zatańczyć ciekawy układ synchroniczny.

Nowa wersja HDMI obsłuży filmy 3D


Nowa wersja standardu HDMI będzie obsługiwała technologię 3D. To kolejny, naturalny krok, po wprowadzeniu pod strzechy obrazu w rozdzielczości 1080p.

Telewizory Sony z technologią Intela i oprogramowaniem Google'a


Już w przyszłym miesiącu na rynku mają pojawić się nowe telewizory firmy Sony, w których wyposażeniu znajdzie się technologia firmy oraz oprogramowanie dostarczone przez Google.

Śledzik dla telefonów komórkowych z Javą


Użytkownicy już korzystają z odchudzonego Śledzika Lajt i rozbudowanej graficznie aplikacji na iPhone'a. Drugiego marca premierę ma wersja Java mikrobloga NK.

Superszybkie i energooszczędne dyski SSD


Podstawowe zalety dysków SSD to wydajność i energooszczędność. A co jeśli te parametry jeszcze bardziej wyśrubować? Japońscy naukowcy znają już odpowiedź.

Przenośny skaner od Fujitsu


Firma Fujitsu wprowadziła do sprzedaży przenośny skaner ScanSnap S1300. Jest to najmniejsze urządzenie tego typu w ofercie producenta.