W rytmie kombinatu


Paprika Korps "Metalchem", Karrot Kommando

W piątek na polskie ekrany trafia aż 7 nowych tytułów. Wśród nich: najnowszy film Jima Jarmuscha "Limits of Control", rewelacja festiwalu w Wenecji - austriackie "Lourdes", czy debiut Marcina Wrony "Moja krew". Wreszcie, coś dla fanów Marilyn Monroe - do kin wraca klasyczne "Pół żartem, pół serio". Za kilka dni, 9 września o godz. 19.30, Leszek Możdżer wystąpi w sali koncertowej im. Beli Bartóka w Budapeszcie z projektem "Tarantella". W poniedziałem, 11 stycznia zmarł Mick Green, brytyjski gitarzysta."W chmurach" (Up in the Air) Jasona Reitmana z główną rolą George'a Clooneya otrzymał aż sześć nominacji do przyszłorocznych Złotych Globów. Szansę na statuetkę ma również polski kompozytor Abel Korzeniowski za muzykę do filmu "A Single Man". Krakowski Festiwal Filmowy, jedna z najstarszych europejskich imprez filmowych, której 50. edycja odbędzie się w dniach 31 maja - 6 czerwca, to miejsce wymiany. Międzynarodowi goście przyjeżdżają zobaczyć najnowsze polskie dokumenty i krótkometrażówki, a polska publiczność ma okazję zapoznać się z najciekawszymi zagranicznymi tytułami. Aktor wyjawił, że plany nakręcenia kontynuacji musicalu "Mamma Mia"! zakończyły się fiaskiem.

W pojedynku kabaretów udział wezmą wyłącznie mężczyźni. Piękni, błyskotliwi, inteligentni, czarujący, elokwentni i nad wyraz zabawni. Ustawka Kabaretowa: JURKI kontra SŁUCHAJCIE w "świątecznych klimatach" już 11 grudnia godzina 19.30, Rotunda.

W sobotę (14 listopada) w Hali Ludowej - Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się szósta edycja One Love Sound Festival - największego halowego festiwalu reggae w Europie. Robin Williams potwierdził, iż powstanie drugą część filmu "Happy Feet. Tupot małych stóp".

Grindcore'owa formacja Leng Tch'e z Belgii czeka już na premierę swojej nowej płyty "Hypomanic". Po kilku latach przerwy na metalową scenę powróciła grecka formacja Nightfall. Amerykańska wytwórnia filmowa Metro-Goldwyn-Mayer, czyli MGM wkrótce może zmienić właściciela.Toby Jones dołączy do obsady filmu "Captain America: The First Avenger". Premiera "Fantastycznego pana Lisa" w reżyserii Wesa Andersona - opowieści o sprytnym lisie przechytrzającym trzech polujących na niego farmerów - otworzyła w środę 53. Londyński Festiwal Filmowy. Magazyn "Time" opublikował zestawienie najlepszych gitarzystów elektrycznych wszech czasów.

Niezwykły film i wielka gra


W 1989 roku Jordan Mechner stworzył grę "Książę Persji". Teraz jego pomysły ożyły na wielkim ekranie.

Nigel Kennedy ponownie w Warszawie


Jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie skrzypków zawita znowu do Warszawy. Nigel Kennedy ze swoim kwintetem wystąpi 13 października w klubie Stodoła.

Interpol ma nowego basistę


Grupa Interpol jest gotowa do rozpoczęcia europejskiej trasy koncertowej z nowym basistą Davem Pajo w zastępstwie Carlosa Denglera.

Eurowizja: Jest beznadziejnie?


Błyskawiczna zmiana regulaminu i tylko 4 (słownie: cztery) wybrane utwory spośród 122 propozycji muzycznych! Czy i tym razem fakty mówią same za siebie, a poziom nadesłanych piosenek walczących o krajowy finał Eurowizji był tak skandalicznie niski?

"The Hurt Locker. W pułapce wojny": walka z piractwem


Producenci oscarowego "The Hurt Locker" wyruszają na wojnę z internetowymi piratami.

Specjalny koncert z udziałem Dudziak, Kulki i Urbaniak


Już tylko kilka dni zostało do specjalnego koncertu z udziałem Urszuli Dudziak, Gaby Kulki i Miki Urbaniak, zorganizowanego jako forma pomocy dla Dominika Samiły.

Rawa Blues do samego rana


Około 4,5 tys. fanów zgromadził w sobotę (10 października) w katowickim Spodku Rawa Blues Festival. To już 29. edycja tej jednej z najważniejszych imprez bluesowych w Europie. Według organizatorów to także największy na świecie festiwal tego gatunku muzyki odbywający się w zamkniętym pomieszczeniu.

Gala 27. Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!"


Filmy z Rosji, Australii, Meksyku i Korei Południowej zostały nagrodzone Złotymi Koziołkami, głównymi nagrodami 27. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Nagrody rozdano w sobotę w Poznaniu, w trakcie festiwalowej gali.

Off Plus Camera: Kamera na Chile


Zaprezentowane na festiwalu Off Plus Camera "Narodzenie" Sebastiana Lelio udowadnia, że chilijska kinematografia trzyma się mocno.

John Stamos przygotowuje się do roli w "Glee"


John Stamos pracowicie przygotowuje się do roli w serialu Glee.

Sopot uczcił pamięć Czesława Niemena


Koncertem poświęconym pamięci Czesława Niemena, zakończył się 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009. Piosenki wielkiego mistrza na deskach sopockiej Opery Leśnej wykonali m.in. Kayah, Maryla Rodowicz, Ewa Bem, Maria Peszek i Stanisław Soyka.

Social Distortion wejdzie do studia


Gitarzysta punkowego Social Distortion, Jonny Wickersham zapowiedział, że 1 lutego 2010 roku jego zespół wejdzie do studia, aby zarejestrować nowy materiał.

"Prawo i porządek" zapanuje także w Los Angeles


Telewizja NBC zamówiła pierwszą serię nowego serialu "Prawo i porządek: Los Angeles".

Jaś Fasola jak Lady GaGa. Zobacz!


W internecie pojawiły się zabawne zdjęcia amerykańskiej piosenkarki z wklejoną twarzą popularnego brytyjskiego komika.

Alicia Keys zdradza szczegóły nowej płyty


Na 30 listopada wyznaczono premierę nowej płyty Alicii Keys, "The Element of Freedom". Artystka wyjawiła kilka szczegółów dotyczących dzieła.