Kolejarze chcieliby przewieźć ciała prezydenta i jego żony


Odgłosy, a właściwie postękiwania samców danieli w czasie godów, są dla ich rywali i potencjalnych partnerek uczciwą informacją na temat wieku i możliwości zwierzęcia na polu walki - informuje pismo \\\\\\\"BMC Biology\\\\\\\".

W marcu 2011 r. zostanie przyjęta strategia Unii Europejskiej dla polityki energetycznej, która będzie obowiązywała do roku 2020. Tylko do 2 lipca Komisja Europejska prowadzi dotyczące jej konsultacje, przy czym szczególnie zainteresowana jest uwagami ze strony energetyków. Polska wywiąże się z porozumień dotyczących zasad rotacji na stanowisku wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) - podał w piątek na swej stronie internetowej resort finansów. Growth of the trade exchange and American investments in Poland, cooperation in the energy sector as well as acquisition and implementation of modern technologies – these are main issues raised during the visit of Deputy Prime Minister and Minister of Economy, Waldemar Pawlak, to the USA between 28 April and 2 May 2008.Federalna Komisja Handlu zdecydowała, że przejęcie przez Google spółki AdMob działającej w branży reklamy mobilnej nie ograniczy konkurencyjności na rynku reklam na komórki. Połączenie z AdMobem doprowadzi do powstania największej firmy reklamy mobilnej. Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt zmian w ustawie o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - podało CIR. Rząd chce m.in. wprowadzić nowe instrumenty wsparcia przedsiębiorców i poszerzyć krąg potencjalnych odbiorców pomocy udzielanej przez Agencję. Organa administracji publicznej i samorządowej będą musiały niezwłocznie przekazywać Służbie Celnej informacje dotyczące m.in. naruszenia przepisów prawa celnego, wymiaru i poboru podatku akcyzowego, podatku od gier oraz opłat i dopłat - wynika z przyjętego we wtorek przez rząd rozporządzenia.

Klienci należącej do Kredyt Banku sieci pośredników finansowych Żagiel mogą już spłacać raty swoich kredytów gotówkowych nie tylko w placówkach, ale też w sklepach, przy okazji codziennych zakupów.

Wiele samorządów chce sprzedać budynki i parkingi, a potem odzyskać je w leasingu zwrotnym, co przyniesie pieniądze bez pogarszania wskaźnika zadłużenia. Nie będzie to jednak możliwe bez uporządkowania przepisów - informuje "Parkiet". - Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w październiku 2009 roku w stosunku do ostatniego wrześniowego pomiaru o 0,1 pkt i wyniósł 23,3 pkt - poinformował we wtorek Związek Banków Polskich oraz Pentor. Z badań wynika też, że rośnie liczba kredytobiorców, którzy mają problem z regularną spłatą kredytów; w ocenie prezesa Pentoru wynosi ona obecnie 4-5 proc. kredytobiorców.

Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia Apple i Microsoft nawiązały współpracę, efektem której jest działające strumieniowanie mediów Silverlight na iPhone’a. Warto przypomnieć, że wtyczka Adobe Flash wciąż jest blokowana. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, nowy kontrakt gazowy z Ukrainą będzie kosztować budżet Rosji ponad 3 mld dol.
Będzie ponowny proces o pomówienie szefa NBP Sławomira Skrzypka


Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił wyrok skazujący prof. Jan Winieckiego za pomówienie prezesa NBP Sławomira Skrzypka i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Milion ton w terminalu zbożowym w Gdyni


20 listopada 2009 roku, o godzinie 11.00 w Bałtyckim Terminalu Zbożowym Sp. z o. o. (BTZ) przeładowano milionową w tym roku tonę. To niespotykany od wielu ...

48 lat muru berlińskiego


Czy wiesz, że… 13 sierpnia mija kolejna rocznica budowy muru berlińskiego, po którym oprócz kawałków betonu w sklepach z pamiątkami pozostało niewiele. Dziś ten symbol podziału Niemiec ...

Pomorskie: mieszkańcy kolejnej wsi nie chcą wiatraków w gminie Liniewo


Jak podaje Polska Dziennik Bałtycki, mieszkańcy Wysina protestują przeciwko powstaniu elektrowni wiatrowej w gminie Liniewo.

Bronię dopłat powszechnych


Nie należy pochopnie psuć tego, co działa, nikomu nie przynosząc szkody, a wielu pomagając żyć i gospodarować

Katarski inwestor nie zapłacił za stocznie


Nie spełniły się obietnice ministra skarbu - mimo wydłużenia terminu katarski inwestor nie przelał 381 mln zł za stocznie w Gdyni i Szczecinie.

"Polska The Times": franczyza, czyli cudzy pomysł na twój biznes


Masz gotówkę i nie wiesz, w co zainwestować. Możesz skorzystać z cudzego pomysłu. W Polsce jest już kilkaset sieci franczyzowych - pisze "Polska The Times".

FIXING NBP: 3.2808 zł za dolara; 4.1770 zł za euro


10 mln zł wpłaciły Przewozy Regionalne na konto PKP Polskie Linie Kolejowe - poinformował w piątek PAP rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. To pierwsza transza z 28 mln zł, którymi przewoźnik chce zmniejszyć swój dług u zarządcy infrastruktury.

Zaproszenie do negocjacji ws. kupna Polskiej Żeglugi Bałtyckiej


Już w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju UK Championships dojdzie do starcia utytułowanych rywali - Anglika Steve\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a Davisa i Szkota Stephena Hendrego. Pierwszy z nich wygrywał brytyjskie mistrzostwa sześć razy w karierze, drugi ma o jeden triumf mniej.

Ropa lekko tanieje; po 77 USD za baryłkę


Ropa naftowa lekko tanieje na rynkach paliw i jest wyceniana po 77 USD za baryłkę - podają maklerzy.

UE zrobiła krok ku solidarności wobec gazowych kryzysów


Są szanse na solidarną reakcję UE wobec kryzysów gazowych. Europarlament, KE i rządy państw UE zawarły polityczny kompromis w sprawie przepisów o bezpieczeństwie dostaw gazu.

Od 1 lipca w systemie CELINA - bezpapierowe zgłoszenia celne


Jak poinformowało Ministerstwo Finansów - 30 czerwca 2010 r. zakończą się działania pilotażowe związane z wdrożeniem w systemie CELINA bezpapierowej obsługi przywozowych zgłoszeń celnych. Dlatego - ...

Komunikat MG - wyniki kontroli realizacji Zobowiązań Offsetowych Lockheed Martin Corporation


Funkcjonujący obecnie w Ministerstwie Gospodarki system monitorowania i kontroli realizacji Zobowiązań Offsetowych nie budzi zastrzeżeń i jest istotnym instrumentem w skutecznym wykorzystywaniu doświadczeń i wniosków płynących z realizacji I etapu Umowy Offsetowej z Lockheed Martin Corporation. Takie wnioski płyną z kontroli NIK dotyczącej realizacji Zobowiązań Offsetowych LMC.

NBP: Wartość kredytów na nieruchomości w styczniu wzrosła o 1 mld 747,7 mln zł


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"IX Pucharów Wreszcie masz dla siebie. Zapomnij o tym, co nie zostało zrobione na czas. Odpoczywaj, leniuchuj. Rozerwij się, idź do kina, na kawę a kimś dawno nie widzianym. Puść wodze fantazji i pozwól sobie na luz i beztroskę. To pozwoli lepiej funkcjonować od jutra. horoskop.wp.pl

Navigon 2510 Explorer specjalista od podróży


Gadżet przydatny na wczasy O tym, że nowy Navigon 2510 Explorer jest specjalistą od podróży można przekonać się używając funkcji zwiedzania (Navigon Sightseeing), która stworzona we ...