Apple i Microsoft ramię w ramię gnębią Adobe


Najnowszy serial w branży IT można by zatytułować: Dorzynanie Flasha. Legendarną technologię chcą wysłać na śmietnik zarówno Apple, jak i Microsoft

W ocenie Hanny Trojanowskiej, pełnomocnika rządu ds. energetyki jądrowej to źródło energii nie będzie konkurencją dla energetyki węglowej. Według niej wraz rosnącym zapotrzebowaniem na energię i przy restrykcyjnych unijnych wymogach odnośnie ochrony środowiska w naszym systemie energetycznym znajdzie się miejsce dla różnych technologii, OZE, węgla, a także energii jądrowej – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, z wyliczeń Międzynarodowej Agencja Energetyki (IEA) na subsydiowanie wydobycia surowców energetycznych na świecie wydaje się o niemal 75 procent więcej, niż wcześniej szacowano. Do PKN Orlen wpłynęły trzy kandydatury na członków rady nadzorczej spółki, której skład na nową kadencję zostanie ustalony podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy 25 czerwca.Rząd nie ma planów ponownego oddłużenia PKP Przewozy Regionalne - powiedział w środę wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt. Jego zdaniem sposób na rozwiązanie problemów spółki powinni znaleźć jej właściciele - władze 16 województw. W kwietniu światło dzienne ujrzy ustawa, która szerokopasmowy internet sprowadzi pod strzechy - dowiedziała się Gazeta. W środę dokumentem zajęła się sejmowa podkomisja Podczas konferencji studenckich, które miały miejsce 25-26.02.2010 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz 25-26.03.2010 na Politechnice Poznańskiej oraz Wyższej Szkole Logistyki firma TimoCom prezentowała w sumie ...

Kryzys może i jest, ale na pewno nie w tyskim Fiacie. Fabryka ma tyle zamówień, że nie tylko skróciła przerwę wakacyjną, ale przyjmie do pracy 320 nowych ludzi! Jak zwykle część z nich to ludzie z polecenia, członkowie rodzin obecnych pracowników.

Zadłużenie polskich rodzin od 2006 roku wzrosło ponad dwukrotnie - z 77,5 mld zł do 154,5 mld. Razem ze wzrostem zadłużenia wzrosła stabilność małżeństwa - pisze Rzeczpospolita

\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. Wszystkie przepisy dotyczące zwolnień podatkowych należy interpretować w sposób ścisły. Stanowią one bowiem wyjątek od zasady powszechności i równości opodatkowania - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w wyroku z dnia 15.04.2009 r. sygn. akt I SA/Gd 104/09. Ubezpieczeniowy gigant zarobił w ubiegłym roku prawie 3,8 mld zł. - To najlepszy rok w historii PZU - cieszy się prezes Andrzej Klesyk. Po lipcu budżet państwa zanotował deficyt na poziomie 15 mld zł - podał resort finansów w komunikaciePonad milion złotych rocznie płaci Warszawa sześciu ośrodkom w górach, na Mazurach i nad morzem, by mogli tam jeździć uczniowie ze stolicy. Ale do ferii i wakacji już nie dopłaca. Wtedy ośrodki zarabiają na komercyjnych imprezach, pisze "Życie Warszawy". W przypadku gdy niezdolność do pracy powstała podczas okresu wypowiedzenia i trwa nieprzerwanie po jego zakończeniu, czyli po rozwiązaniu umowy o pracę, pracownik ma prawo do świadczeń pieniężnych za okres choroby trwającej w trakcie okresu wypowiedzenia. Electricite de France zostanie dziś udziałowcem gazociągu South Stream, do projektu został zaproszona też Rumunia – donosi „Rzeczpospolita”.

WIG20 rośnie we wtorek po południu, dzięki dobrym nastrojom globalnym


\\\"\\\" Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne.

Reinhold miał 1,16 mln euro straty netto w IV kw. 2009 r., spadek o 84,9% r/r


Według aż trzech brytyjskich gazet, Michael Geoghegan, szef HSBC Holdings, największego banku w Europie, odda swoją roczną premie na cele charytatywne

Mięsny potentat zdecydował od kogo kupi energię


W wyniku przeprowadzonej aukcji elektronicznej Grupa Kapitałowa PKM Duda wybrała oferenta, który sprzeda energię elektryczną dla spółek z grupy.

Deputy Minister Szejnfeld in India


Expanding trade and mutual investment, as well as scientific cooperation were the main topics of the 1st Session of the Polish-Indian Joint Commission for Economic Cooperation in New Delhi on 26th May. During Deputy Minister Adam Szejnfeld’s visit to India important agreements were also signed and talks were carried out in selected ministries and enterprises.

Województwo małopolskie deklaruje dokapitalizowanie krakowskiego lotniska


Zarząd województwa małopolskiego zadeklarował chęć wsparcia kapitałowego spółki Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice kwotą kilkudziesięciu mln zł. Lotnisko stara się u swoich właścicieli o dokapitalizowanie w wysokości 300 mln zł.

Szacunkowe saldo wpłat i umorzeń do TFI wyniosło 1,3 mld zł w marcu


Afgańska policja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką kiedykolwiek zatrzymano w stolicy - poinformowały władze.

Sprzedaż ZE PAK i kopalni węgla brunatnego w tym roku


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) chce zakończyć sprzedaż 50% akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin PAK i po 85 proc. kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin do końca tego roku, zapowiedział wiceminister skarbu Jan Bury w środę.

Po 30 akcji PZU dla inwestorów indywidualnych?


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ministerstwo Skarbu Państwa wprowadzi maksymalny limit akcji PZU, które będą mogli kupić prywatni inwestorzy. Ma on wynieść 30 sztuk - informuje piątkowy Parkiet, potwierdzając informacje Gazety sprzed dwóch tygodni.

Z betonu do wiatraków


Firma Solbet, która zajmu się głównie produkcją betonu komórkowego zamierza rozwijać inwestycje w energetykę wiatrową – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

DI BRE wydało rekomendację 'kupuj' dla akcji Enei, wycena 21,0 zł


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Wartość nowoudzielonych kredytów hipotecznych wzrosła o prawie 10 mld złw I kw.


Wisła Kraków w ostatnich sekundach derbowego pojedynku z Cracovią straciła gola, który może okazać się bardzo kosztowny. Pechową interwencją popisał się Mariusz Jop. Obrońca Wisły skierował piłkę do własnej bramki i mecz zakończył się remisem 1-1.

Sawicki: Rosji zależy na imporcie produktów mlecznych z Polski


Polskie produkty mleczarskie są dobrej jakości i Rosja jest zainteresowana ich zakupem - powiedział w środę PAP minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że nic nie wie o rosyjskich zastrzeżeniach do jakości naszego mleka.

Cła nie uratują polskiego górnictwa


Jacek Piekacz szef Vattnefalla w Polsce uważa, że wprowadzenie ceł antydumpingowych na rosyjski węgiel będzie trudne i nie do końca rozwiąże problemy polskiego górnictwa – czytamy w „Rzeczpospolitej".

Senat zgodził się na wzrost zadłużenia państwa do 14,3 bln dolarów


Niewielką większością głosów Senat USA zgodził się w czwartek na podniesienie ustawowego górnego pułapu zadłużenia państwa do 14, 3 bilionów dolarów, co pozwoli ministerstwu skarbu na zasilanie budżetu dalszymi pożyczkami przez większość 2010 roku.

1,27 mld dol. za jednego z największych producentów pamięci flash


Fuzja na rynku komputerowych pamięci - za własne akcje warte prawie 1,3 mld dol. Micron Technology przejmie Numonyx, największego dostawcę pamięci flash do telefonów komórkowych