Na GPW spodziewana realizacja zysków po euforii


Grupa Lotos obniżyła ceny paliw - poinformowało we wtorek biuro prasowe spółki. O 18 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 25 zł na tysiąc litrów obniżono cenę benzyny bezołowiowej 98.

Stojący w niedaleko Barlinka fotoradar został podpalony. Sprawcy pod masztem urządzenia podłożyli opony i je podpalili. Do zdarzenia doszło w Moczkowie. Szybka interwencja straży pożarnej zapobiegła ... Na tak zwany "zdrowy chłopski rozum" pociągi pośpieszne powinny być szybsze od "zwykłych" osobowych. Niestety, w naszym kraju nie wszystko jest takie jasne i logiczne. Niech ... Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, dług Gazpromu wobec PGNiG i EuRoPol Gaz wzrosł do około 410 mln dol. Do tej pory było to 350 mln dol. za tranzyt gazu w latach 2006 – 2009. Teraz dług powiększył się o 60 mln dol. za gaz nie dostarczony w 2009 r.Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło prowadzoną przez Wincanton akcję zbiórek krwi i zgłoszeń do banku dawców szpiku kostnego w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2009. Dobre praktyki.” ... W ramach reformy amerykańskiej służby zdrowia koncerny farmaceutyczne zgodziły się udzielać rabatów najbiedniejszym w wysokości 8 mld dol. rocznie. Żeby jednak odbić sobie obniżki, wcześniej podnoszą ceny leków w najszybszym od 17 lat tempie. Od 1 czerwca mieszkańcy woj. śląskiego będą mogli w aglomeracji katowickiej korzystać ze wspólnego biletu miesięcznego komunikacji miejskiej i kolejowej. Oferta ma być korzystna dla podróżnych korzystających z różnych środków transportu.

Amerykanie korzystający z internetu mogą na bieżąco informować o swoich zakupach, dzięki nowemu portalowi społecznościowemu Blippy, podobnemu do Twittera.

Niemal 4 mld dol. wyda koreański państwowy koncern paliwowy Korea National Oil Company na przejęcie kanadyjskiego koncernu naftowego Harvest Energy. 22 sierpnia 2009 r. weszła w życie Ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego. Ustawa ta jest wynikiem przyjętego przez rząd Pakietu Antykryzysowego wypracowanego w Komisji Trójstronnej - poinformowała PKPP Lewiatan.

Głównym grzechem P4, operatora sieci Play, było - według Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - natychmiastowe rozwiązanie umowy w przypadku zalegania z płatnościami. Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenko przygotował we wtorek 29 grudnia zarządzenie, które umożliwi rozpoczęcie negocjacji międzyrządowych z Rosją w sprawie budowy pierwszej białoruskiej elektrowni jądrowej. Czy wiesz, że... Departament Stanu USA podpisał umowę sprzedaży budynku ambasady amerykańskiej, mieszczącego się przy placu Grosvenor w Londynie, ze spółką Qatari Diar Real Estate Investment Company ...Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, prezydent Ukrainy prosi Rosji o pieniądze na budowę dwóch reaktorów w ukraińskich elektrowniach jądrowych. Ministerstwo Skarbu poinformowało w komunikacie o rozpoczęciu procesu prywatyzacji Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych (IASE). 28 stycznia 2010 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Wykonawcze Rady z 19 stycznia 2010 r. zmieniające rozporządzenie Rady nakładające ostateczne cła antydumpingowe na przywóz do UE desek do prasowania pochodzących m.in.z Chin.

Administrowanie Obrotem


Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemicznego, w tym systemu REACH, GHS oraz obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE

Konsorcjum Erbudu zbuduje przejście graniczne za 144,6 mln zł


Waspol, dystrybutor alkoholi, zadebiutuje na rynku NewConnect 19 stycznia - podała giełda w komunikacie.

Unia gasi grecki pożar miliardami euro


Grecy będą mogli pożyczyć od innych krajów nawet do 120 miliardów euro. Ale najpierw muszą zreformować swoje finanse. W międzyczasie Unia wprowadzi więcej gospodarczej dyscypliny

Strefa euro przyjęła plan pomocy Grecji


Ministrowie finansów strefy euro uzgodnili w poniedziałek, że Grecja otrzyma pomoc finansową, jeśli taka okaże się konieczna.

Piechociński podsumowuje Grabarczyka


Przeczytane w blogu Nieczęsto zdarza się, aby w ramach obecnie nam „panującej” koalicji rządowej, dochodziło do tak rzeczowego opisu dokonań jednego z ministrów. Jednakże zainteresowania posła Piechocińskiego, ...

MG i eksperci radzą, by zabezpieczać się przed ryzykiem kursowym


W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

WIG20 po stabilnych notowaniach zakończył poniedziałek wzrastając o prawie 1,5%


We wtorek przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Gazpromu Export będą rozmawiać w Moskwie na temat dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformowała w poniedziałek PAP polska spółka. W rozmowach ze strony PGNiG będą uczestniczyć m.in. prezes Michał Szubski i wiceprezes Radosław Dudziński.

Samorządy: Nie chcemy, by PKP PR upadły


Norweski archeolog i biznesmen Hans Gude Gudesen, który kupił dom Ingmara Bergmana na wyspie nieopodal Gotlandii, zamierza stworzyć tam centrum sztuki. Przedsiębiorca uzyskał na to zgodę rodziny reżysera - poinformowały w piątek szwedzkie media.

Czy Islandia odda Brytyjczykom i Holendrom 4 mld euro długu?


W sobotę w Islandii wielki dzień. Ludzie w referendum mają zdecydować, czy ich kraj powinien oddać pieniądze, które Brytyjczycy i Holendrzy stracili po upadku islandzkich banków jesienią 2008 r. Blisko 4 mld euro to dla liczącej 317 tys. mieszkańców Islandii ogromna suma.

Dwie oferty na Eneę


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) otrzymało dwie odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży przez rząd 67,05% akcji spółki energetycznej Enea, wynika z nieoficjalnych informacji agencji ISB.

Swora: PGNiG wnioskuje o większą podwyżkę cen gazu niż 10 proc.


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

"Puls Biznesu": nadciąga odwilż kredytowa


W 2010 r. zapowiada się wielki powrót hipoteki. Banki sypną też groszem samorządom i firmom. Dla kontrastu jednak, kredyty konsumpcyjne znajdą się w odwrocie. Zniknie pożyczanie "na dowód" - awizuje "Puls Biznesu".

Carlsberg Polska sprzedał markę win 'El Sol' firmie Ambra


Stanisław Janecki, współpracownik radiowej Trójki, i Jerzy Kisielewski, współpracujący z Programem II, zostali zawieszeni w obowiązkach do końca kampanii wyborczej - zdecydował zarząd Polskiego Radia. Obu współpracownikom zarzucono złamanie uchwały o apolityczności.

Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. euro rozpoczyna prace w tym miesiącu


Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 5 listopada godz. 15

Sytuacja na rynku pracy poprawiła się


Sytuacja na rynku pracy poprawia się. Mimo zwiększenia się ilości bezrobotnych, rośnie liczba pracujących. W tym fenomenie zapewne należy upatrywać dodatniej dynamiki w przedsiębiorczości i 1 proc. PKB po I półroczu - podała Konfederacja Pracodawców Polskich.