Były prezes ŁZE zatrzymany


Siedem osób, podejrzanych o oszustwa, wśród nich byłego prezes PGE Łódzkiego Zakładu Energetycznego, zatrzymali we wtorek funkcjonariusze łódzkiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Przeczytane w blogu - sytuacja w transporcie W 2008 roku przychody sektora wyniosły 100 mld złotych. Udział w PKB - 5% przy zatrudnieniu wynoszącym około 400 ... Iceland Express od czerwca uruchomi połączenie Warszawy z Nowym Jorkiem przez Reykjavik. Cena biletu ma nie przekraczać 2 tys. zł - podaje Dziennik Gazeta Prawna. 20 listopada 2009 roku, o godzinie 11.00 w Bałtyckim Terminalu Zbożowym Sp. z o. o. (BTZ) przeładowano milionową w tym roku tonę. To niespotykany od wielu ...Z radością informujemy, że studentka ALK, pani Joanna Paprocka zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF w Argentynie. Obroniła tym samym tytuł najlepszej zawodniczki na świecie w swojej kategorii zdobyty w 2005 r. i już raz obroniony w 2007 r. Z notatnika aspiranta Trzech mężczyzn: 43-letni Jacek R., 51-letni Piotr K. i 48-letni Robert N. postanowili "pobawić się", w tak modnym ostatnio zawodzie „przedstawiciela finansowego/doradcy”. Wykorzystali do ... Eksperci domagają się od premiera Donalda Tuska jasnego stanowiska w sprawie OFE. Szef rządu milczy

Bank centralny Łotwy ogłosił w środę, że w ciągu ostatnich dwóch lat na skutek kryzysu gospodarka tego kraju skurczyła się o ponad 37 proc. - podaje agencja AP.

Nowy blok gazowo-parowy o mocy około 430 megawatów powstanie w Elektrowni Skawina, należącej do czeskiej grupy energetycznej CEZ. Inwestycja o wartości około 400 mln euro ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku. 30 września 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu postępowania ochronnego przed nadmiernym importem m. inn. z UE włókna akrylowego (acrylic fibre).

Deweloper Echo Investment SA podpisał wstępną umowę kupna od spółki Accor Polska sp. z o.o. działki i zbudowanego na niej hotelu w Warszawie za co najmniej 31 mln euro. Echo chce hotel wyburzyć i na jego miejscu postawić biurowiec - powiedział Piotr Gromniak, prezes dewelopera Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, bank UBS ocenił wartość grupy Tauron na 7,2 – 9,4 mld zł, co jest z najniższą z dotychczasowych wycen spółki. Zadłużona i mająca problemy finansowe samorządowa spółka kolejowa Przewozy Regionalne nie zamierza rezygnować z walki o pasażerów. W nowym rozkładzie jazdy zapowiada więcej pociągów i nowe promocje. Powoli dogaduje się też ze spółkami PKP w sprawie spłaty zadłużeniaPrawie każdy wierzyciel może wpisać swojego dłużnika do rejestrów biur informacji gospodarczej. To zła wiadomość dla 3 mln osób i firm zalegających z ratami kredytowymi czy rachunkami za gaz. Posłowie z sejmowej komisji regulaminowej chcą, by Kancelaria Sejmu zapewniła parlamentarzystom dostęp do bezprzewodowego internetu i wymieniła przestarzały sprzęt komputerowy w biurach poselskich. Chcieliby również otrzymywać drogą mailową informacje o pracach komisji sejmowych. Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 25.03.2010


Prawnicy, lekarze, architekci i niektórzy pracownicy budżetówki mogą liczyć w bankach na niższe marże i większe pożyczki

Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny niektórych paliw


Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny niektórych paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 12 zł na tysiąc litrów wzrosła cena oleju napędowego Eurodiesel, a cena oleju opałowego została podwyższona o 9 zł na tysiąc litrów.

Chiny: rozpoczął się proces pracowników australijskiego koncernu


Z początku zarzucono im szpiegostwo, teraz odpowiadają za korupcję

Alertfinansowy.pl - internauci występują przeciw bankom


Za unijne pieniądze powstał Alertfinansowy.pl - pierwszy serwis społecznościowy, w którym będziemy mogli dzielić się opiniami na temat banków, firm ubezpieczeniowych czy funduszy inwestycyjnych.

Rozpoczęto negocjacje z kandydatem na wykonawcę wrocławskiego stadionu


Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.

Ostrożnie z gazem w kabinie


Z notatnika aspiranta Odpoczywający na parkingu białoruski kierowca postanowił przygotować sobie posiłek na "ciepło". Ale z braku ostrożności, bądź nieszczelnej butli, doprowadził do wybuchu w kabinie swojej ...

Związkowiec płaci za strajk głodowy w KGHM


Dariusz Kwiatkowski, górnik i związkowiec z KGHM, wpłacił wczoraj 3,1 tys. zł swojej spółce. To pierwsza rata za straty, jakie poniósł KGHM gdy w lipcu 2007 r. Kwiatek prowadził pod ziemią strajk głodowy. Górnik ma zapłacić 37 tys. 94 złote i 41 groszy.

BIEC: WWK pokazuje, że optymizm w gospodarce rośnie


Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował.

Centrozap ma umowę z Jeronimo Martins wartą 38,6 mln zł brutto


Jak podaje Puls Biznesu 30 listopada w sądzie okręgowym w Warszawie został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości (układowej) spółki Avans Centrum-Wschód. Wniosek jeszcze nie jest rozpatrzony.

IRG SGH: lepsza ocena sytuacji gospodarstw domowych


Gospodarstwa domowe lepiej niż przed kwartałem oceniają swoją sytuację. Pomimo rosnących wskaźników stopy bezrobocia w małym stopniu obawiają się utraty pracy - wynika z badań koniunktury gospodarczej Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

Polska i Litwa o współpracy gospodarczej


Wpływ światowego kryzysu gospodarczego na sytuacją ekonomiczną Polski i Litwy, planowane działania w celu zapobieżenia jego skutkom oraz dalszy rozwój współpracy handlowej i gospodarczej to główne tematy XIV posiedzenia Polsko-Litewskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Spotkanie udziałem wiceministrów gospodarki Polski Marcina Korolca i z Litwy Gediminasa Miškinisa odbyło się 21 kwietnia br. w Konstancinie-Jeziornie.

Ostrowska: prawie 300 firm chce stosować elastyczny czas pracy


Wiceminister pracy Czesława Ostrowska poinformowała PAP w środę, że do tej pory chęć skorzystania z przewidzianych w pakiecie antykryzysowym dopłat przeznaczonych na utrzymanie miejsc pracy wyraziło 59 firm, które z powodu kryzysu gospodarczego popadły w kłopoty finansowe. Dodała, że zamiar wprowadzenia elastycznego czasu pracy zgłosiło prawie 300 pracodawców.

KE zwołuje szczyt w sprawie Opla


W poniedziałek na zaproszenie Komisji Europejskiej ministrowie gospodarek państw UE będą omawiać przyszłość Opla po rezygnacji General Motors ze sprzedaży tej firmy.

Ruszają wielkie inwestycje ENERGI


ENERGA zainwestuje 2,5 mld zł w ciągu najbliższych 2 lat w poprawę bezpieczeństwa dostaw energii w północnej i środkowej Polsce. Pieniądze na ten cel pozyskała z trzech międzynarodowych instytucji finansowych.

Enea wybuduje 25 biogazowni, pracuje nad projektami wiatrowymi


Grupa Enea, we współpracy z Agencją Nieruchomości Rolnych, zamierza wybudować 25 biogazowni o mocy 1 MW każda. Spółka pracuje też nad projektami wiatrowymi o mocy 350 MW - poinformowali na poniedziałkowej konferencji przedstawiciele spółki.