Didżej znieważył królową, stacja przeprasza


BBC wystosowała we wtorek oficjalne przeprosiny za zachowanie pracownika jednego ze swoich regionalnych oddziałów - Danny'ego Kelly'ego. W poniedziałkowej audycji radiowej ten didżej "zażartował" mówiąc, że właśnie zmarła królowa, po czym nadał brytyjski hymn.

W niedzielę, 22 listopada o godz. 20.05 Muariolanza zagra koncert w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej – koncert będzie transmitowany przez radiową Trójkę. Dzień wcześniej (21 listopada o godz. 19) zespół wystąpi w MDK w Rawie Mazowieckiej. Poznaliśmy listę filmów, które będą rywalizowały w Gdyni o Wielką Nagrodę Złotych Lwów w Konkursie Głównym, laury w Konkursie Kina Niezależnego oraz zostaną zaprezentowane w Panoramie Polskiego Kina. Joshua Bell - amerykański wirtuoz zagra 21 października w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, na legendarnych skrzypcach Gibson Stradivarius.Prezentujemy najnowszy teledysk Mandaryny, nakręcony do jej piosenki "Good dog bad dog". Pierwszy dzień Coke Live Festival 2009 za nami. Atrakcjami wieczoru były koncerty The Streets, formacji James i The Killers. Chris Rock napisze scenariusz do filmu "High and Low".

"Katyń" Andrzeja Wajdy zostanie pokazany w pierwszym programie białoruskiej telewizji państwowej o północy z piątku na sobotę (23/24 kwietnia) - podała opozycyjna "Nasza Niwa".

Najprawdopodobniej późną wiosną albo wczesnym latem 2010 roku usłyszymy czwarty studyjny album uznanej soulowej wokalistki Jill Scott. Ekipa realizująca zdjęcia do najnowszego filmu Agnieszki Holland - "Ukryci" przeniosła się do Łodzi. Do 17 marca zdjęcia będą kręcone w tutejszych plenerach.

W wtorek, 13 października, w serwisie Muzyka.onet.pl odbędzie się premiera nowego klipu grupy Hey, nakręconego do utworu "Kto tam? Kto jest w środku?". Piosenka zwiastuje całkowicie premierowy album "MURP". Francuski pionier muzyki elektronicznej - Jean Michel Jarre - 1 marca 2010 roku zagra w katowickim "Spodku". Bilety już w sprzedaży. Bob Dylan zapewnia, że jego bożonarodzeniowa płyta powstała bez najmniejszej nutki ironii.Autorzy jednego z najlepszych polskich debiutów ostatnich lat - duet Niwea rusza w trasę. Piosenka "When Love Takes Over" Davida Guetty wciąż cieszy się największą popularnością użytkowników sklepu Nokia Music Store. Werner Herzog, znany niemiecki reżyser, został przewodniczącym jury 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Kino azjatyckie podbija Cannes


Kino azjatyckie po raz kolejny jest bardzo mocno reprezentowane w Cannes. 5 na 19 filmów w oficjalnej selekcji konkursowej pochodzi z Azji, począwszy od "Chongqing Blues" Chińczyka Wanga Xiaoshuai'a pokazanego w czwartek, 13 maja, i "The Housemaid" Koreańczyka Im Sanga-soo, który dołączył do walki o Złotą Palmę.

Maleo: Nadaj własny styl


Jeszcze tylko do poniedziałku (31 sierpnia) czekamy na Wasze zgłoszenia na konkursu na najlepszy remiks utworu "Reggae Radio" Maleo Reggae Rockers! Nadaj tej piosence własny styl!

Biografia KSU, czyli punk rock w Bieszczadach


Początkiem czerwca 2010 na półkach księgarń pojawi się książka o historii legendy polskiego punk rocka - grupie KSU z Ustrzyk Dolnych.

Pusan na Off Plus Camera


Podczas festiwalu Off Plus Camera (16-25 kwietnia) swój jubileusz będzie obchodził Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pusan, jeden z największych i najbardziej wpływowych festiwali kina azjatyckiego, który w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia.

Metallica gdy gasną reflektory


Środowy koncert wielkiej czwórki thrash metalu na warszawskim Bemowie zwieńczy występ Metalliki. Amerykański zespół to nie tylko miliony sprzedanych płyt i utwory, które przeszły do historii. To również czterech niezwykłych, pełnych pasji facetów. Kim są, gdy schodzą ze sceny?

Mick Jagger za próbną legalizacją narkotyków


Mick Jagger, wokalista The Rolling Stones, ma oryginalną propozycję w kwestii regulacji prawnych dotyczących narkotyków.

Era Jazzu świątecznie


Zespół Friend'n'Fellow pojawi się w Warszawie 6 grudnia z premierowym albumem. Zaprezentuje się w warszawskiej Filharmonii Narodowej celebrując - co jest już tradycją grudniowych koncertów Ery Jazzu - doroczne "Christmas Night".

Najsłynniejsze filmowe mistyfikacje


Prima Aprilis to doskonała okazja do przypomnienia najbardziej znanych ekranowych oszustw i słynnych filmowych legend.

Art of Existence - wspieramy sztukę


Obrazy, grafika, zdjęcia, kolaże czy drzeworyty – wszystkie chwyty dozwolone. Młodzi i zdolni artyści wreszcie dostali szansę i pole do działania. Ginza Media Group - wydawca magazynu EXISTENCEmag odważnie i z pomysłem udostępnia swoje okładki i strony redakcyjne utalentowanym twórcom.

Szczegóły nowego albumu Korna


Grupa Korn wyjawiła kolejne szczegóły dotyczące nowego albumu. Longplay "Korn III - Remember Who You Are" ukaże się pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Colin Farrell walczy z homofobią


Colin Farrell włączył się do skierowanej przeciwko homofobii kampanii społecznej w rodzinnej Irlandii, powołując się na przerażające prześladowania homoseksualnego brata, których świadkiem był w dzieciństwie.

Cover "The Dark Side of the Moon"


Amerykańska grupa The Flaming Lips postanowiła nagrać własną wersję albumu "The Dark Side of the Moon" Pink Floyd.

XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej


Koncert rosyjskiego zespołu Sirin zainaugurował w niedzielny wieczór w cerkwi greckokatolickiej w Jarosławiu (Podkarpackie) XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni".

Abradab z O.S.T.R.-ym


Późną wiosną ukaże się czwarta już w dorobku płyta Abradaba, znanego z grupy Kaliber 44, pt. "Abradabing".

Zainaugurowano obchody 85-lecia Polskiego Radia


Otwarciem wystawy "Jubileuszowy salon radiowy", prezentującej plakaty, afisze i ulotki radiowe z lat 1925-82, zainaugurowano w poniedziałek w Warszawie obchody 85. rocznicy powstania Polskiego Radia.