"Dźwięki muzyki" w kinie i pod chmurką


"Dźwięki muzyki" to jedna z najpopularniejszych sekcji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Podczas jubileuszowej edycji imprezy, która rozpocznie się już za 10 dni, filmy o muzyce i o muzykach zostaną pokazane w dwóch odsłonach - tradycyjnie w kinach oraz w centrum miasta, pod gołym niebem.

28 września ukaże się kompilacja "Celebration" zawierająca największe przeboje Madonny. W zestawie znajdą się dwa premierowe nagrania. Recitalem amerykańskiej wokalistki Amandy Palmer rozpoczął się w sobotę we Wrocławiu 31. Przegląd Piosenki Aktorskiej (PPA). Już 11 września na ekrany naszych kin trafi ostatni film z Janem Machulskim - "Ostatnia akcja". Wcześniej - na dni: 28, 29 i 30 sierpnia - sieć Cinema City przygotowała specjalne pokazy przedpremierowe.Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale w amerykańskich kinach w ostatni weekend rządziła już "Opowieść wigilijna" Roberta Zemeckisa z Jiumem Carreyem w roli głównej. Adwokat doktora Conrada Murray'a, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona, skrytykował przeciek zeznań świadka. Zachary Quinto zagra główną rolę w obrazie poświęconym postaci George'a Gershwina.

Rzecznik szwajcarskiego resortu sprawiedliwości Folco Galli potwierdził w środę, że inicjatywa aresztowania Romana Polańskiego w celu wydania go władzom amerykańskim wyszła od władz Szwajcarii. Resort sprawiedliwości poinformował USA o planowanym przyjeździe Polańskiego na festiwal filmowy do Zurychu z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Meryl Streep i Jeff Bridges prowadzą negocjacje w sprawie ról w filmie "Great Hope Springs". Na zakończenie tegorocznego Sunrise Festival, w kołobrzeskim amfiteatrze odbędzie się impreza i wręczenie Sunset Music Awards.

Już 30 kwietnia w Operze Krakowskiej odbędzie się premiera rodzinnego spektaklu "Kopciuszek" - baletowej wersji znanej baśni o dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze. Utwór "Mamo, nasza mamo" to pierwsza piosenka grupy Harlem nagrana z nowym wokalistą, 39-letnim Kubą "Qbkiem" Weigelem. Hiszpańska Akademia Filmowa przyznała wczoraj 14 stycznia aż siedem nagród Goya wielkiemu historycznemu widowisku "Agora" W 2010 roku ukaże się nowy album rockowej formacji Liars. Album "Soldier of Love" grupy Sade 3. tydzień z rzędu i 6. w sumie zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu sprzedaży płytowej OLiS-u. Chris Connor, znakomita wokalistka jazzowa o rozpoznawalnym w całym światku jazzowym głosie, zmarła w sobotę w Toms River, stan Nowy Jork. Miała 81 lat.

Wybrano najmniej seksowny teledysk


Klip Madonny "Hung Up" został uznany za najmniej seksowny teledysk wszech czasów.

Radiohead dla "Zmierzchu"?


22 września ukaże się solowy album Thoma Yorke'a, wokalisty zespołu Radiohead. Jedna z jego piosenek pojawić się może również na ścieżce dźwiękowej do drugiej części filmu "Zmierzch".

Peja: nie dam się zaszczuć!


Peja postanowił podzielić się z internautami Onet.pl swoimi największymi sukcesami i porażkami 2009 roku. W specjalnym podsumowaniu raper podziękował wszystkim, którzy wspierali go w ostatnich miesiącach.

Amerykańskie piosenki Boucharda w Warszawie i Krakowie


We wtorek, 12 stycznia w Warszawie i dzień później w Krakowie wystąpi amerykański autor piosenek, twórca awangardowych brzmień Ryland Bouchard.

Iowa Super Soccer rusza w trasę


Dziś na antenie radiowej Trójki odbędzie się premiera najnowszego singla Iowa Super Soccer "My World". Tuż po tym wydarzeniu przed wydaniem drugiej płyty "Stories Without Happy Ending" zespół wyruszy w krótką trasę koncertową, która obejmie sześć miast.

Bale i Bardem u Malicka


W nowym filmie Terrence'a Malicka - niezatytułowanym jeszcze dramacie romantycznym - zobaczymy: Christiana Bale'a, Javiera Bardema, Rachel McAdams i Olgę Kurylenko. Zdjęcia do produkcji ruszą jesienią 2010.

Producenci zrezygnowali z Lindsay Lohan


Producenci filmu "The Other Side" zrezygnowali ze współpracy z Lindsay Lohan.

Popularny włoski chór dziecięcy w Polsce


22 maja w Sali DMIT w Zabrzu wystąpi popularny chór dziecięcy Piccolo Coro dell’ Antoniano.

Eurowizja: Kim jest Marcin Mroziński?


Piosenkarz, aktor i prezenter. Uczestnik programów "Idol", "Szansa na sukces" i "Jaka to melodia". Ma 24 lata. W maju w Oslo podczas finału o Konkursu Piosenki Eurowizji 2010 zaśpiewa utwór "Legenda". Czy za jego sprawą przestaniemy się wstydzić za nasz e eurowizyjne "osiągnięcia"? Marcin Mroziński zapewnia, że będzie ciężko pracował i walczył o sukces.

Zmarł filmowy Stirlitz


W wieku 81 lat zmarł w Moskwie w piątek, 4 grudnia, Wiaczesław Tichonow, odtwórca roli agenta Stirlitza w radzieckim serialu szpiegowskim z lat 70. "Siedemnaście mgnień wiosny".

Whitney: Kolejny skandal!


Amerykańska wokalistka Whitney Houston zawodzi fanów podczas trwającej obecnie trasy koncertowej po Australii. Podczas występu w Sydney część publiczności wyszła z koncertu!

Skunk Anansie w Polsce


Grupa Skunk Anansie odwiedzi nasz kraj. Szczegóły na razie pozostają jednak tajemnicą.

Interpol przestrzega przed udzielanie schronienia Polańskiemu


Ministerstwo sprawiedliwości Szwajcarii powiadomiło w czwartek, że nie będzie się odwoływać od decyzji sądu o zwolnieniu za kaucją Romana Polańskiego i że będzie on zwolniony po złożeniu kaucji i wymaganych zabezpieczeń.

Akurat odwołuje koncert w Krakowie


Zaplanowany na 20 listopada koncert Akurat w krakowskiej Rotundzie nie odbędzie się - poinformował menedżment zespołu.

Nowy album Ratt po 11 latach


Do sprzedaży trafiła nowa płyta amerykańskiej grupy Ratt. Album nosi tytuł "Infestation".