Rozpoczęły się prace wiertnicze


W miejscowości Łebień w gminie Nowa Wieś Lęborska (Pomorskie) rozpoczęły się prace wiertnicze przy pierwszym odwiercie poszukiwawczym gazu łupkowego. Wykona go kanadyjska firma Lane Energy.

Czy wiesz, że... Boeing złożył ofertę zarządzania operacjami integracji naziemnej i wystrzeliwania rakiet (Exploration Ground Launch Services - EGLS) w programie załogowych lotów kosmicznych Constellation realizowanymi przez ... Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2. Unia Europejska ochronę środowiska (wody, powietrza, gleby) traktuje jako jeden z podstawowych celów dla jakich została powołana. Stąd jedną z ramowych dyrektyw Rady UE na ...Z badań Eurobarometru wynika, że niemal połowa Polaków deklaruje chęć założenia własnego biznesu. W ostateczności, na taki krok decyduje się jedynie kilka procent z nas - poinformował portal rynekpracy.pl. Ben Bernanke, szef amerykańskiego banku centralnego, ogłosił w czwartek wieczorem, że Fed podnosi od piątku stopę dyskontową o 0,25 pkt proc,. do 0,75 proc. Podwyżka ma nie mieć wpływu na cenę i dostęp do kredytów konsumpcyjnych W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

Ceny gazu na wewnętrznym rosyjskim rynku mają zostać urynkowione dla odbiorców przemsłowych do 2014 roku, a od przyszłego roku rozpocznie się okres przejściowy z czym wiążą się spore podwyżki – informuje „Rzeczpospolita”.

Kryzys przyciągnął Litwinów do Polski. Pracują na naszych budowach, sprzątają domy, kupują na przygranicznych targowiskach - pisze "Metro". Odwrót zagranicznych turystów od Grecji, może uderzyć w jej gospodarkę. Szczególnie Niemcy są rozzłoszczeni, że ich państwo musi ratować Greków i odwołują wakacje - pisze Rzeczpospolita.



Z ulic Sztokholmu wycofano polskie autobusy


Wyprodukowane w Polsce autobusy Solaris Urbino zostały wycofane z taboru komunikacji miejskiej w Sztokholmie. Na decyzję miał wpływ silny w Szwecji związek zawodowy, według którego polskie pojazdy "mają wiele wad" i "są niewygodne dla kierowców".

Biuletyn Nr 32 (483) 10 - 16 sierpnia 2009 r.


DI BRE podwyższyło rekomendację dla Banku Millenium do 'akumuluj' i wycenę do 4,38 zł


Największy francuski bank czwarty kwartał z rzędu zakończył na plusie, przebijając prognozy analityków dotyczące zysku. W uzyskaniu dobrego wyniku BNP Paribas pomogło przejęcie Fortisu i mniejsza liczba złych kredytów

"Krokodyle" na niemieckiej ziemi


W ramach europejskiej akcji IMPEL ostatniego dnia marca przeprowadzone zostały wspólne kontrole funkcjonariuszy Federalnego Urzędu Transportu Rzeczy (BAG) z oddziału w Schwerin i inspektorów Wojewódzkiego ...

Odwołane rejsy z powodu strajku w British Airways


Trzeciego, ostatniego dnia strajku personelu pokładowego w liniach lotniczych British Airways, odwołano po dwa loty z Warszawy do Londynu oraz z Londynu do Warszawy - poinformował w poniedziałek PAP przewoźnik.

"Rzeczpospolita": Oszczędzamy, ale z trudem


Co trzeci Polak zamierza w tym roku odkładać pieniądze, wynika z najnowszego sondażu GfK dla "Rzeczpospolitej". Najwięcej z nich planuje zgromadzić do 5 tys. zł.

Japonia: Banki w kłopocie, nie mają komu pożyczać pieniędzy


Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

ZUS przestanie wydawać papierowe legitymacje ubezpieczeniowe


Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprzestanie wydawania i potwierdzania papierowych legitymacji ubezpieczeniowych z końcem grudnia 2009 roku. Od stycznia 2010 prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej potwierdzać będą inne dokumenty określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia - poinformował ZUS.

Kiedy Węgry do euro? Będzie wiadomo w 2011 r.


Zdaniem przyszłego węgierskiego ministra gospodarki Gyorgy Matolcsy do końca przyszłego roku nowy rząd w Budapeszcie powinien być w stanie wyznaczyć datę przystąpienia do strefy euro

"DP": Listonosze rozliczani z umawiania z akwizytorami


- "Zadaniem pracowników, a w szczególności listonoszy jest umawianie akwizytorów na spotkania z potencjalnymi klientami" - z realizacji takich wytycznych rozliczani są zatrudnieni na poczcie, pisze "Dziennik Polski".

Analityk: BP został miesiąc do ogłoszenia niewypłacalności


- Mają jeszcze około miesiąca, zanim skorzystają z rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego. Skończą im się pieniądze na wszystkie te zasądzone odszkodowania, oczyszczanie morza i inne wydatki - powiedział Matt Simmons, ekspert branży paliwowej.

Waldemar Pawlak o polsko-węgierskiej współpracy regionalnej


Zacieśnianie współpracy gospodarczej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz polskie i węgierskie sposoby niwelowania kryzysu były przedmiotem rozmów wicepremiera Waldemara Pawlaka z Istvanem Vargą, ministrem rozwoju narodowego i gospodarki Węgier. Pierwsze od 3 lat spotkanie ministrów gospodarki obu krajów odbyło się 30 czerwca br. w MG.

Vistula Group nie zamierza wypłacać dywidendy z zysku za 2009 r.


Na kończącym się w środę posiedzeniu Fed nie zmienił stóp procentowych i powtórzył, że zostaną one utrzymane na bliskim zera poziomie przez dłuższy czas, ponieważ inflacja jest niska, a poziom bezrobocia wciąż wysoki. Poinformował też, że -aktywność ekonomiczna jest coraz większa, a sytuacja na rynku pracy zaczyna się poprawiać

Fiat punto evo do naprawy


Fiat Auto Poland S.A. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat Punto Evo, wyprodukowane we Włoszech w okresie od października do listopada ...

RPP utrzymała stopy proc. bez zmian i potwierdziła neutralne nastawienie w marcu


Ponad dwie godziny trwała w środę blokada torów na dworcu w Białymstoku (Podlaskie). Pracownicy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe domagali się w ten sposób podwyżek płac.