Jednakowe dobowe karty opłat


Minister zmienia rozporządzenie Wczoraj minister infrastruktury podpisał rozporządzenie zmieniające poprzednie rozporządzenie w sprawie opłat za przejazd po drogach krajowych. Z nowego tekstu rozporządzenia wynika, że - "Karta ...

W styczniu Polacy zainwestowali w fundusze ponad miliard złotych nowych pieniędzy. To był dla powierników drugi tak obfity miesiąc wpłat z rzędu. U progu spadkowej korekty... W miarę jak od dna odbiła się europejska gospodarka, Europejczycy zapominają o deflacji, czyli spadających cenach. Teraz ceny znowu idą w górę - w grudniu o 0,9 proc. General Motors zaczął likwidację legendarnej marki terenowych aut Hummer. Chińska firma, która miała ją kupić, nie dostała zgody Pekinu.PSE Operator domaga się gminy Kórnik 65 mln zł odszkodowania w związku z opóźnieniem budowy sieci przesyłowej przebiegającej przez jej teren. Proces w tej sprawie ruszył w środę przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Wyrok ma zapaść 3 lutego. Premier Litwy Andrius Kubilius alarmuje, że ostateczne zamknięcie ignalińskiej elektrowni atomowej będzie kosztowało jego kraj setki milionów litów. Szef litewskiego rządu wyraził nadzieję, że Unia Europejska nie wstrzyma finansowania tego przedsięwzięcia. W lutym produkcja przemysłowa w strefie euro była o 4,1 proc. wyższa niż rok wcześniej. To największy wzrost od kwietnia 2008 r. Niestety, wciąż spada konsumpcja

W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

22 października br. Komisja Europejska opublikowała ważny dokument podsumowujący pracę Komisji w zakresie redukcji obciążeń administracyjnych w latach 2005-2009. Przedstawiciele rosyjskich władz zaprzeczyli w niedzielę, jakoby Rosja wstrzymywała od piątku dostawy ropy naftowej do białoruskich rafinerii w związku ze sporem cenowym. Władze Białorusi z kolei oskarżyły Moskwę o wywieranie nacisków "nie do przyjęcia" w toczących się rozmowach w kwestii cen na rok 2010.

Coraz więcej rolników odchodzi z KRUS z kwitkiem i zamiast emerytury rolniczej dostaje najniższe świadczenie z ZUS - informuje "Rzeczpospolita". Oznacza to, że rolnicy otrzymują emeryturę niższą o 200 - 300 złotych. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy grupy Lotos odwołało trzech członków rady nadzorczej i powołało na ich miejsce trzy nowe osoby - poinformowała w czwartek wieczorem grupa Lotos na swoich stronach internetowych. Ministerstwo Finansów zapewnia, że będzie współpracować z NBP w kwestii interwencji na rynku walutowym. Może też samo kupować waluty - oświadczył wiceminister finansów Dominik RadziwiłłWarszawska Kolej Dojazdowa po raz drugi rozpisała przetarg na 14 nowych elektrycznych składów trakcyjnych - poinformowała w czwartek spółka. Poprzedni przetarg, ogłoszony w maju br., w październiku został unieważniony, ponieważ ceny ofert przewyższały kwotę, którą przewoźnik chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Przedstawiciel Nord Stream (Gazociągu Północnego) Simon Bonnell poinformował, że rozpoczęło się rozminowywanie dna Bałtyku na trasie gazociągu - podały w poniedziałek rosyjskie media. Jest dobra wiadomość dla producentów, handlowców i inwestorów: Warszawska Giełda Towarowa (WGT) uruchomi parkiet z prawdziwego zdarzenia - donosi "Puls Biznesu".

List intencyjny dot. współpracy CP Energia i KRI wygasł bez efektów


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\": Dochodzenie przez pacjentów rekompensat od szpitali trwa w Polsce zbyt długo. Na samą opinię biegłych w procesach przeciwko szpitalom, trzeba czekać 3 lata.

II Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego odwołany


W obliczu sobotniej tragedii Zarząd Izby Gospodarczej Gazownictwa podjął decyzję o przesunięciu terminu II Kongresu Polskiego Przemysłu Gazowniczego, który miał odbyć się w tym tygodniu (14-16 kwietnia) w Wiśle.

Gaz-System i PGNiG: były wahania dostaw gazu do Polski


- Dostawy gazu dla firm i klientów indywidualnych są realizowane bez zakłóceń - poinformowały PGNiG i Gaz-System. W godzinach popołudniowych w środę odnotowano spadki ciśnienia na punkcie Wysokoje na granicy polsko-białoruskiej, po godz. 17 ciśnienie powróciło do normy.

Budzanowski: do MSP nie wpłynęły wiążące oferty ws. kupna Lotosu


Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej.

Na otwarciu WIG zyskał 0.403%


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"IX Pucharów Wreszcie masz dla siebie. Zapomnij o tym, co nie zostało zrobione na czas. Odpoczywaj, leniuchuj. Rozerwij się, idź do kina, na kawę a kimś dawno nie widzianym. Puść wodze fantazji i pozwól sobie na luz i beztroskę. To pozwoli lepiej funkcjonować od jutra. horoskop.wp.pl

TP może się stać jednym z największych pośredników ubezpieczeniowych


Od początku stycznia 2010 r. Telekomunikacja Polska rozpocznie dystrybucję polis wśród 8 mln swoich klientów - dowiedział się "Parkiet".

GM od Polski zaczyna rozmowy o przyszłości Opla


Fabryka Opla w Gliwicach jest dla nas ważna w długofalowej perspektywie - powiedział Gazecie Nick Reilly, który w zeszłym tygodniu został nowym szefem GM w Europie.

E.ON zapowiada dobre wyniki


Niemiecki koncern energetyczny ujawnił dziś, że spodziewa się dobrych rezultatów działalności za pierwszy kwartał bieżącego roku.

Na razie elektryczne auta nie pomagają środowisku


Masowa produkcja samochodów elektrycznych może przynieść skutki odwrotne od spodziewanych: jeszcze więcej emisji dwutlenku węgla i jeszcze więcej spalonego paliwa - ostrzega koalicja ekologicznych organizacji pozarządowych.

GPW: WIG tkwi w trendzie bocznym


Nowy giełdowy tydzień zaczyna się podobnie, jak kończył się poprzedni. Na parkiecie niewiele się dzieje. Niby wciąż przewagę mają kupujący, niby sprzyjają im zewnętrzne okoliczności, ale nie są w stanie mocniej zaznaczyć swojej obecności.

Najlepszy Kalendarz branży TSL - po raz czwarty!


Przypominamy - IV edycja Konkursu została ogłoszona na początku września br. Konkurs Kalendarzy Branży TSL tradycyjnie już organizuje portal spedycje.pl. W specjalnej zakładce na naszej stronie ...

Gadu-Gadu w nowej wersji


Użytkownicy popularnego polskiego komunikatora mogą już korzystać z najnowszego wydania Gadu-Gadu. Wprowadza ono szereg poprawek i udogodnień.

W South Stream zgrzyta pomiędzy ENI i Gazpromem


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Gazprom nie może uzgodnić z włoskim ENI mechanizmu wejścia EDF do projektu budowy gazociągu South Stream.

W Estonii bezrobocie najwyższe od 9 lat i wciąż rośnie


- Bezrobocie w Estonii dotkniętej kryzysem gospodarczym osiągnęło w trzecim kwartale 14,6 proc., jest najwyższe od dziewięciu lat i wciąż rośnie - podał w piątek Urząd Statystyczny.

MF: w 2010 r. nie zmienią się zasady opodatkowania aut firmowych


W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków…