J.J. Abrams jeszcze daleko od kolejnego "Star Treka"


J.J. Abrams oświadczył, iż jeszcze nie podpisał kontraktu na wyreżyserowanie sequela "Star Trek".

Bartek Konopka, reżyser nominowanego do Oscara dokumentu "Królik po berlińsku", zakończył zdjęcia do filmu fabularnego. W "Lęku wysokości", opowieści o trudnej relacji ojca i syna, główne role zagrali Krzysztof Stroiński i Marcin Dorociński. Elton John nagrywa płytę z muzyką taneczną. "Życie trudne, lecz nie nudne" - to nowo wydany tom wspomnień Władysława Bartoszewskiego. "Ten życiorys streszcza los polskiej inteligencji w XX wieku" - powiedział w poniedziałek Andrzej Friszke, który spisał wspomnienia historyka.Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk L.U.C.-a do utworu "Tribute to Stefan Starzyński". Piosenka pochodzi z albumu "39/89 Zrozumieć Polskę", wydanego we wrześniu 2009 roku. Grupa Scissor Sisters rozpoczynała prace nad najnowszym albumem dwukrotnie. Na OFF Festival w Katowicach (5-8 sierpnia) po raz pierwszy do Polski przyjedzie grupa Dinosaur Jr., ikona sceny niezależnej rodem z Massachusetts.

Rozpoczęły się prace nad raportem o stanie kultury filmowej w woj. śląskim. Jego wyniki mają zostać zaprezentowane podczas zaplanowanego pod koniec września Kongresie Kultury Województwa Śląskiego.

Brytyjska aktorka Tilda Swinton przyznała, że praca w wielkich hollywoodzkich studiach jest dla niej "egzotyczna", ponieważ jest przyzwyczajona do niezależnych projektów filmowych. Już 29 stycznia w krakowskim klubie Studio wystąpi zespołu Living Colour.

5 grudnia w warszawskim klubie Palladium odbędzie się pierwsza edycja cyklicznej imprezy DJ-ów pod tytułem Hard Revolution. W Polsce rośnie liczba teatrów, a na spektaklach, od kilku lat, jest coraz więcej widzów - potwierdzają to statystyki i ludzie teatru. "Czar oglądania aktorów na żywo, na nowo jest ceniony" - powiedziała Krystyna Janda, założycielka popularnego Teatru Polonia. W dniach 7 do 30 listopada w Katowicach odbywać będzie się Festiwal Ars Cameralis - Podróż do kresu nocy. "Estetyczna rozkosz i artystyczna pasja towarzyszyć nam będą zarówno podczas znakomitych koncertów muzyki klasycznej, jak i podczas poetyckiego Zbiegu Poetyckiego Na Dziko, Roger Ballen zaprosi do fotograficznego, czarnobiałego ogrodu ogarniętego smutkiem śmierci, zaś Jean-Michel Alberola sprowokuje pytaniami o granice wolności i sens buntu. I koncerty muzyki muzyki alternatywnej: Mercury...Dramat "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese utrzymał pozycję lidera amerykańskiego box office. Kłopoty logistyczne, kłopotami logistycznymi. Jak to się jednak stało, że "Wschodnie obietnice" Davida Cronenberga puszczono na festiwalu Off Plus Camera z płyty DVD, w dodatku z polskim lektorem? Małgorzata Główka, Adela Konop i Edson Ganga Neto to trójka uczestników zagrożonych po pierwszym półfinale programu "Śpiewaj i walcz".

"Broadway Musical - Thriller Live" w Warszawie


9 i 10 grudnia w Warszawie zagości "Broadway Musical - Thriller Live". Jest to historia życia Michaela Jacksona, wypełniona największymi hitami króla popu i The Jackson 5.

Laureaci Berlina, Cannes, Locarno...


Poznaliśmy pierwsze szczegóły programu 5. festiwalu Filmy Świata Ale Kino!, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-29 listopada. Premierowo w Polsce zostaną pokazane obrazy nagrodzone na festiwalach filmowych w Berlinie, Cannes, Locarno i Toronto.

Wokalistka boi się sławy


Brytyjska wokalistka Florence Welch (projekt Florence and the Machine) wyznała, że boi się rozpoznawalności.

"Yodok Stories" Andrzeja Fidyka w Gdańsku


Polska premiera filmu "Yodok Stories" (Historie z Yodok), w reżyserii Andrzeja Fidyka, odbędzie się w piątek w Gdańsku. Dokument ten został nagrodzony na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Jerozolimie.

Jeśli poszukujesz firmy, która dostarcza pojemniki na odpady medyczne to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasze

pojemniki na odpady medyczne

są wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów. Nasze pojemniki na odpady medyczne nadają się również do przechowywania odpadów weterynaryjnych. Poza tym, że produkujemy pojemniki na odpady medyczne w ofercie posiadamy również worki na odpady medyczne.

Gwiazdor "Księżyca w nowiu" w roli najelastyczniejszego superbohatera


Gwiazda sagi "Zmierzch" Taylor Lautner wystąpi w trójwymiarowym filmie "Stretch Armstrong".

"Jane Eyre" traci Ellen Page, ale zyskuje nowego reżysera


Reżyserem adaptacji słynnej powieści Charlotte Brontë zostanie Cary Fukunaga.

Producent nagrań Artura Rubinsteina uhonorowany w Lincoln Center


Max Wilcox, producent nagrań Artura Rubinsteina i najwybitniejszych dzieł muzyki klasycznej, został uhonorowany podczas specjalnego koncertu w prestiżowym Lincoln Center for Performing Arts w Nowym Jorku.

Nowy zespół dziecięcy Małe Sexteen debiutuje


Małe Sexteen nowy zespół dziecięcy założony przez muzyków znanego w latach 1997-2001 zespołu Sixteen.

Przeszła operację, nie wystąpi w Polsce


Cesaria Evora, gwiazda piosenki z Wysp Zielonego Przylądka, z powodu złego stanu zdrowia odwołała tegoroczną trasę koncertową, podczas której miała odwiedzić także Polskę. Jedyny koncert planowano 22 maja w ramach bydgoskiego Smooth Festivalu.

Gwiazdy z klocków Lego. Zobacz!


David Bowie, Iggy Pop czy formacja Blur to gwiazdy, w które można wcielić się w muzycznej grze video "Lego Rock Band".

Katy Perry znów z przebojem lata? Posłuchaj!


W sieci pojawił się nowy singel Katy Perry - "California Gurls", który zapowiada trzecią płytę w dorobku wokalistki.

Futurystycznie dyskotekowa Kelis


Na stronach INTERIA.PL możecie już zobaczyć teledysk do piosenki "Acapella" , zapowiadającej nowy album wokalistki Kelis - "Flesh Tone".

Konkurs Muzeów Guggenheima i YouTube na wideo


Świat sztuki poważnie traktuje amatorskie filmy zamieszczane na internetowym portalu YouTube. Prestiżowe muzea Guggenheima wraz z tym portalem ogłosiły w poniedziałek konkurs na najbardziej kreatywne nagrania wideo.

"Prorok" triumfatorem tegorocznych Cezarów


Dramat więzienny "Prorok" w reżyserii Jacques'a Audiarda otrzymał w sobotę wieczorem tegoroczną najważniejszą francuską nagrodę filmową - Cezara - za najlepszy film. Isabelle Adjani została wybrana najlepszą aktorką, a Tahar Rahim - najlepszym aktorem.

Złota płyta dla Michała Bajora


Wydany zaledwie dwa tygodnie temu, najnowszy album Michała Bajora - "Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty" uzyskał status Złotej płyty.