Już milion widzów "2012" w Polsce


"2012" jako zaledwie siódmy film w tym roku (obok "Madagaskaru 2", "Epoki lodowcowej 3", "Aniołów i Demonów", "Harrego Pottera i Księcia Półkrwi" i dwóch polskich obrazów - "Kochaj i tańcz" i "Popiełuszko") przekroczył magiczną granicę miliona widzów w polskich kinach - poinformował dystrybutor, UIP.

W piątek na polskie ekrany trafia aż 7 nowych tytułów. Wśród nich: najnowszy film Jima Jarmuscha "Limits of Control", rewelacja festiwalu w Wenecji - austriackie "Lourdes", czy debiut Marcina Wrony "Moja krew". Wreszcie, coś dla fanów Marilyn Monroe - do kin wraca klasyczne "Pół żartem, pół serio". Wczoraj, 9 listopada, ruszyła przedsprzedaż biletów na warszawską edycję 5. Festiwalu Filmy Świata Ale Kino! W niedzielę (23 maja) odbędzie się długo wyczekiwany klubowy koncert Black Rebel Motorcycle Club. Amerykanie wystąpią w warszawskiej Stodole. Publiczność przed występem gwiazdy rozgrzeje formacja Spindrift.Ostatni dzień projekcji festiwalowych na Plus Camerimage przyniósł polskie premiery hollywoodzkiego "W chmurach" z George'em Clooneyem w roli głównej oraz włosko-hiszpańskiego "Io, Don Giovanni" - najnowszego dzieła Carlosa Saury oraz Vittorio Storaro. Bardzo dobrze przyjęto "Generała Nila", trochę rozczarował holenderski "Life in One Day". Pisanki zdobione tradycyjnymi metodami, palmy, baranki oraz inne ozdoby wielkanocne można od wtorku obejrzeć na wystawie we wrocławskim Muzeum Etnograficznym. - W tych utworach dzieje się tak wiele, że można mieć z tym kłopot - o zawartości nowej płyty "Night Is The New Day" w wywiadzie dla INTERIA.PL mówi Daniel Liljekvist, perkusista szwedzkiej Katatonii.

W lutym 2010 roku na polskie ekrany trafi "Kwiat pustyni" - ekranizacja głośnej książki jednej z najbardziej rozchwytywanych modelek świata, Waris Dirie.

Po głośnych protestach oburzonych buddystów ze Sri Lanki Akon nie otrzymał wizy do tego kraju. Teraz wokalista wystosował specjalne oświadczenie, w którym przeprasza za teledysk do singla Davida Guetty "Sexy Chick" ze swoim udziałem, który wywołał zamieszki. Na stronie wydawnictwa Gold Robot Records pojawiła się zapowiedź płyty z remiksami utworów grupy Railcars, którą w styczniu zobaczymy w Polsce.

Kyst, formacja powstała w Norwegii a obecnie rezydująca w Sopocie, szykuje się do wydania długogrającego debiutu. Krążek "Cotton Touch" planowany jest na październik. Brian Benben dołączył na stałe do obsady serialu "Prywatna praktyka". W środę, 28 października, we wrocławskiej Hali "Orbita" wystąpi brytyjska, progresywno-rockowa grupa Porcupine Tree.42-letnia pisarka Maria Ndiaye została tegoroczną laureatką nagrody Goncourtów za powieść "Trois femmes puissantes" ("Trzy silne kobiety") - ogłosiło w poniedziałek jury tej najbardziej prestiżowej francuskiej nagrody literackiej. Kanadyjska formacja Ion Dissonance zakończyła nagrania czwartego albumu "Cursed". Orlando Bloom poszedł w ślady Rogera Moore'a i został ambasadorem dobrej woli przy UNICEF-ie.

Fenomen "Balladyny": uczniowie, nauczyciele i historycy literatury za, krytyka podzielona


"Balladyna" w reżyserii Dariusza Zawiślaka weszła na ekrany kin stając się jedynym ogólnopolskim elementem obchodów roku Słowackiego. Zdania o filmie są podzielone i sięgają obu skrajności. Ale najważniejsze, że film został dobrze przyjęty przez uczniów, nauczycieli, oraz znawców literatury okresu romantyzmu.

Marcin Wyrostek - zagrał "jak opętany" i wygrał "Mam talent!"


Powiem krótko - zagrałeś jak opętany! Takimi słowami opisał finałowy występ późniejszego zwycięzcy Kuba Wojewódzki. Nie mniej zachwycone były obie jurorki - Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak, które nie szczędziły ciepłych słów sympatycznemu i skromnemu jak zawsze akordeoniście. Oczarowani okazali się być także wysyłający sms-y telewidzowie, zaś sam bohater sobotniego programu jeszcze długo po ogłoszeniu wyników nie mógł uwierzyć własnemu szczęściu! Zapraszamy do przypomnienia sobie...

Zobacz Sugababes na pustyni


Dziewczyny z Sugababes ogłosiły niedawno, że wydadzą przynajmniej 5 singli ze swojej nowej płyty. Teledysk do drugiego z nich, "About a Girl", nagranego z nową wokalistką Jade Ewen, możecie oglądać już na stronach INTERIA.PL.

J.J. Abrams jeszcze daleko od kolejnego "Star Treka"


J.J. Abrams oświadczył, iż jeszcze nie podpisał kontraktu na wyreżyserowanie sequela "Star Trek".

Alicia wygrała z depresją


Alicia Keys zdradziła, że w utworach na nowym albumie "The Element of Freedom" (premiera 14 grudnia) opowiada o swojej wygranej walce z depresją.

"Mam talent!": Konrad "Kony" Czarkowski i Jessica Merstein w wielkim finale


Konrad "Kony" Czarkowski oraz Jessica Merstein awansowali do wielkiego finału drugiej edycji programu "Mam talent!".

Koncert Żanny Biczewskiej w marcu w Warszawie


Organizatorzy koncertu grupy Agnostic Front we Wrocławiu podali ceny biletów na to wydarzenie.

Płakała z powodu fanów


Zalana łzami Lily Allen musiała przerwać koncert. Co sprawiło przykrość wokalistce? Krewcy fani.

W rytmie kombinatu


Paprika Korps "Metalchem", Karrot Kommando

Bankiet z... Brucem Willisem


Trudno wyobrazić sobie lepszego ambasadora wódki niż Bruce Willis. Absolutnie pierwsza aktorska liga na świecie, przystojny, męski, elegancki, czarujący. W dodatku w swoich filmach "uratował świat" aż 14 razy.

Pete Doherty w Warszawie, niczym w Royal Albert Hall


Koncert Pete'a Doherty'ego odbędzie się w warszawskiej Sali Kongresowej.

Ukazuje ból po wojnie


Nowy film Wanga Quanana, "Apart Together", miał swoją azjatycką premierę we wtorek, 20 marca, na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hongkongu. Reżyser wyznał, że dzięki produkcji, którą zrealizował, ocenił osobiste koszty związane z chińską wojną domową.

Zespół "Ciacho" jeszcze namiesza


We wtorek, 8 grudnia, w programie telewizyjnym "Kuba Wojewódzki" miała miejsce premiera piosenki zespołu "Ciacho". Tworzą go gwiazdy najnowszej polskiej komedii. Już za parę dni piosenkę będzie można usłyszeć w stacjach radiowych.

Łysonżi uderzy 11 września


Jedenastego września ukaże się płyta rapera Łysonżi pod tytułem "Dżonson".

Casting do filmu Holland


Casting do najnowszego filmu Agnieszki Holland "Ukryci" w najbliższy weekend odbędzie się w Łodzi. Twórcy filmu poszukują statystów i epizodystów. W sumie potrzebnych jest kilkaset osób w wieku od 35 do 60 lat - poinformowało Łódź Film Commission.