Marcin Wyrostek - zagrał "jak opętany" i wygrał "Mam talent!"


Powiem krótko - zagrałeś jak opętany! Takimi słowami opisał finałowy występ późniejszego zwycięzcy Kuba Wojewódzki. Nie mniej zachwycone były obie jurorki - Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak, które nie szczędziły ciepłych słów sympatycznemu i skromnemu jak zawsze akordeoniście. Oczarowani okazali się być także wysyłający sms-y telewidzowie, zaś sam bohater sobotniego programu jeszcze długo po ogłoszeniu wyników nie mógł uwierzyć własnemu szczęściu! Zapraszamy do przypomnienia sobie...

Robiący swego czasu furorę w internecie Gracjan Roztocki wkrótce oficjalnie zadebiutuje na rynku muzycznym. Koncert z muzyką alternatywną już na stałe wpisał się w program krakowskim juwenaliów. W tym roku na imprezie Juwenalia – Niepokorni zagrają m.in. Czesław Śpiewa i Pustki. Koncert rozpocznie w sobotę, 8 maja o godz. 17, przed klubem Żaczek. Tindersticks "Falling Down A Mountain", 4AD/SonicAkcja drugiego części kinowej produkcji "Seks w wielkim mieście" jest jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic w historii kina. Osoby pracujące przy produkcji mają zakaz ujawniania jakichkolwiek szczegółów, pod groźbą wysokich kar. Ana Ortiz zagra jedną z głównych ról w pilotowym odcinku nowego serialu "True Blue". "Życie to surfing" - taki tytuł nosi wydana właśnie książka autorstwa Leszka Gnoińskiego o zespole Myslovitz.

28 maja w krakowskim klubie Studio wystąpi formacja New Life'm, grająca muzykę chrześcijańską.

Triptykon, nowy zespół Thomasa Gabriela Fishera, byłego frontmana szwajcarskiego Celtic Frost, zakończył nagrania debiutanckiej płyty. W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu "Dom zły".

Podziwu godny jest artystyczny rozwój Anity Lipnickiej. Jej droga wiodła czasem przez gęste zarośla popowej bryndzy, ale dziś możemy mówić o pięknej, pachnącej sosnami, leśnej ścieżce. Znany sesyjny muzyk rockowy Larry Knechtel zmarł w czwartek (20 sierpnia) na atak serca. Klawiszowiec i basista współpracował z m.in. duetem Simon & Garfunkel, The Beach Boys czy Elvisem Presleyem. Michael Jackson otrzymał pośmiertnie cztery statuetki American Music Awards podczas ceremonii przyznania nagród w niedzielę (czasu lokalnego) w Los Angeles. Triumfatorką tegorocznej, 37. edycji nagród jest piosenkarka country Taylor Swift, która dostała pięć statuetek.Subiektywny przegląd prasy zagranicznej. Festiwal Download zamierza uczcić pamięć zmarłego właśnie Ronniego Jamesa Dio, nazywając jedną ze scen jego imieniem. W sieci pojawił się materiał wideo pokazujący kulisy sylwestrowej nocy w Warszawie z udziałem La Toyi Jackson. Siostra Michaela pokazuje ostatnie przygotowania przed wyjściem na scenę.

"Obcy" w 3D


Prequel filmu science fiction "Obcy" powstanie w 3D.

Szwajcaria docenia Polańskiego


Szwajcarskie Archiwum Filmowe organizuje przegląd filmów Romana Polańskiego, w ramach którego odbędzie się też szereg debat poświęconych twórczości polskiego reżysera.

AC/DC: Atrakcje dla fanów


W sieci pojawiła się specjalna strona dla fanów zespołu AC/DC, którzy planują wybrać się na koncert na lotnisku Bemowo (27 maja). Partnerem serwisu jest INTERIA.PL.

Dżem dwa razy w klubie Stodoła


Formacja Dżem jeszcze przed końcem roku daje serię występów. W Warszawie, zamiast tradycyjnego, grudniowego koncertu grupy w Stodole odbędą się aż dwa 2 i 3 grudnia. Przed Dżemem zagra Hard Rockets.

Wielki finał z "Władcą Pierścieni"


Projekcja trzeciej części trylogii "Władca Pierścieni", z muzyką na żywo i w obecności kompozytora Howarda Shore'a, zakończyła w sobotę, 22 maja, 3. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. To był niezapomniany wieczór.

Nowy klip zespołu Dagadana - zobacz


W serwisie muzyka.onet.pl można już oglądać teledysk "Tango" polsko-ukraińskiej formacji Dagadana.

Po Conanie Barbarzyńcy czas na Kulla Zdobywcę


Studio Paradox Entertainment rozpoczyna realizację nowego filmu o Kullu Zdobywcy.

Coma rejestruje koncert w Arenie Ursynów


9 grudnia w warszawskiej Arenie Ursynów odbędzie się ekskluzywny koncert zespołu Coma połączony z rejestracją pierwszego koncertowego albumu DVD "Live at Arena Ursynów", który ukaże się w 2010 roku.

"Święty interes" z efektami Platige Image


W studio postprodukcyjnym Platige Image zakończyły się właśnie prace nad efektami specjalnymi do filmu Macieja Wojtyszki "Święty interes".

Prorok, delfiny i... Jim Carrey


Wyróżniony Grand Prix na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes "Prorok" Jacquesa Audriarda oraz laureat Oscara - dokument "Zatoka delfinów" to dwie z ośmiu premier tego tygodnia. Do wielkiej formy powraca też Jim Carey w prowokującej komedii "I love you Phillip Morris".

Legenda afrobeatu, Tony Allen pierwszy raz w Polsce


Legenda muzyki afrobeat, Tony Allen – perkusista, kompozytor, songwriter, współzałożyciel i wieloletni współpracownik  orkiestry Fela Kuti'ego, wystąpi 20 lutego w warszawskim klubie Palladium.

"Powinien siedzieć w więzieniu"


W raporcie policji, dotyczącym szczegółów pobicia Rihanny przez Chrisa Browna znalazły się szokujące informacje. Jak się okazuje piosenkarz już wcześniej wykazywał agresywne zachowanie w stosunku do swojej dziewczyny.

Ostróda: Zion Train i dzień Karrot Kommando


Słynna brytyjska grupa Zion Train to pierwsza zagraniczna gwiazda, która pojawi się na tegorocznym Ostróda Reggae Festival (12-15 sierpnia)

Indigo Tree w Antenie Krzyku, zapowiedź nowej płyty


Członkowie wrocławskiego projektu Indigo Tree, Filip Zawada i Peve Lety (przy współpracy z Michałem Kupiczem) pracują nad nowym materiałem, który ukaże się we wrześniu pod tytułem "Blanik" nakładem Anteny Krzyku.

Drakula kontra Kuba Rozpruwacz u twórcy "Opętanych"


Breck Eisner ("Opętani", "Sahara") przymierza się do realizacji filmu "Blood of the Innocent" - adaptacji komiksu autorstwa Rickeya Shanklina, Marca Hempela i Marka Wheatleya z 1985 roku. Produkcja powstanie prawdopodobnie w technologii 3-D.