Zespół "Ciacho" jeszcze namiesza


We wtorek, 8 grudnia, w programie telewizyjnym "Kuba Wojewódzki" miała miejsce premiera piosenki zespołu "Ciacho". Tworzą go gwiazdy najnowszej polskiej komedii. Już za parę dni piosenkę będzie można usłyszeć w stacjach radiowych.

2 listopada ukaże się nowy album Macieja Maleńczuka, "Psychoadnacing vol 2" - druga odsłona dancingu w wykonaniu Macieja Maleńczuka z zespołem. Paweł Kukiz reaguje na sformułowania "Polska rozpętała II wojnę światową", "Katyń to nie było ludobójstwo" czy "Polacy wypędzili Niemców i teraz muszą za to zapłacić". Artysta nagrał specjalny utwór i zachęca do wsparcia inicjatywy Powiernictwa Polskiego. W pierwszej odsłonie konkursu filmów animowanych tegorocznego festiwalu znalazło się kilka bardzo ciekawych propozycji.Editors dorobili się już statusu jednej z najlepszych koncertowych grup świata. Koncert Brytyjczyków w Krakowie, choć całkiem niezły, pokazał, że nie jest to do końca zasłużone określenie. Zespół Natanael rozpoczyna wiosenną trasę koncertową promującą materiał z nowej płyty - "Tak ma być!". Kanye West, najbardziej nielubiana gwiazda muzyki ostatnich miesięcy, nagrywa nowy album.

Już w najbliższy poniedziałek, 22 marca warszawskim Teatrze Żydowskim odbędzie się koncert "Śpiewając jazz" z udziałem Marianny Wróblewskiej i Beaty Przybytek oraz z gościnnym występem Macieja Zakościelnego.

Karen O z grupy Yeah Yeah Yeahs przygotowała muzykę do nowego filmu Spike'a Jonze'a, "Where The Wild Things Are". Soundtrack ukaże się w USA 29 września. 26-letnia wokalistka country Carrie Underwood znalazła się na szczycie amerykańskiej listy bestsellerów płytowych z albumem "Play On".

Brytyjska reżyserka Andrea Arnold ("Red road", "Fish tank") nakręci własną wersję "Wichrowych wzgórz" Emily BrontĂŤ. Z realizacji adaptacji zrezygnował Peter Webber ("Dziewczyna z perłą"). Wokalista irlandzkiej grupy U2 - Bono - przeszedł operację kręgosłupa w szpitalu w Monachium. Carl Barat rozczarował fanów liczących na pełną reaktywację grupy The Libertines zapowiadając plany nagrania solowej płyty.Ukazała się debiutancka płyta grupy Nice Shoes. Największy brytyjski festiwal i jeden z najpopularniejszych na świecie będzie w tym roku gościł twórcę przeboju "Ice Ice Baby". Vanilla Ice potwierdził właśnie udział w imprezie. Grupa Tindersticks wydaje nową płytę. Album "Falling Down A Mountain" trafi do sprzedaży 25 stycznia.

RMF FM: Wielka gala z gwiazdami


Dzisiaj o godzinie 20. w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się gala z okazji 20. urodzin radia RMF FM. Imprezę, którą będziecie mogli oglądać za pośrednictwem INTERIA.PL i w Telewizji Polsat, uświetnią występami wielkie gwiazdy - polskie i międzynarodowe.

Stephen Merchant i J.B. Smoove w nowej komedii


Stephen Merchant i J.B. Smoove dołączą do obsady komedii "Hall Pass".

Kto zostanie Mistrzem Mowy Polskiej?


Po raz dziewiąty ogłoszono gólnopolski Program Społeczny "Mistrz Mowy Polskiej", którego celem jest szerokie rozpropagowanie najlepszych wzorców językowych, został zainaugurowany w grudniu 2000 r. z inicjatywy redakcji Magazynu Konsumenta "Solidna Firma".

Redford jako trzeci nakręci film o Lincolnie?


Robert Redford ma zamiar nakręcić dramat historyczny o zabójstwie Abrahama Lincolna. Film poświęcony będzie w zasadzie Mary Surrat, która była pierwszą kobietą w USA skazaną na karę śmierci za zamach na prezydenta.

Love It Hard Festival w Krakowie


W najbliższą niedzielę, 14 lutego w klubie Studio odbędzie się Love It Hard Festival. Podczas tego wydarzenia, na scenie wystąpi siedem zespołów.

Paulina Młynarska żegna TVN Style


Jak donoszą Wirtualne media, Paulina Młynarska przechodzi do Polsat Cafe i już od jesieni poprowadzi nowe talk show. Oznacza to koniec "Miasta kobiet", z prowadzenia którego jeszcze wcześniej zrezygnowała jej partnerka Jolanta Pieńkowska.

"Następcy" Mroczków w serialu "Londyńczycy"


Od jakiegoś czasu w polskich serialach możemy oglądac kolejną po braciach Mroczkach parę bliźniaków - Jakuba i Adama Zdrójkowskich. 8-letni aktorzy właśnie otrzymali kolejną szansę gry, tym razem w serialu "Londyńczycy" - donosi "Fakt"

FilmPOLSKA w Berlinie i Poczdamie


Od 15 do 21 kwietnia po raz piąty odbędzie się festiwal filmPOLSKA. Przez siedem dni publiczność Berlina i Poczdamu będzie miała okazję obejrzeć około 100 projekcji filmowych.

Ekranizacja prozy Tokarczuk


W piątek, 18 czerwca, ruszyły prace na planie filmu "Zniknięcie" Adama Uryniaka , który jest ekranizacją serii opowiadań "Kunicki", pochodzących z powieści Olgi Tokarczuk "Bieguni".

Ma talent, ma platynę


9 marca na koncercie w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Marcin Wyrostek, laureat drugiej edycji "Mam talent", odbierze platynową płytę za "Magia del Tango".

Warszawa: Odwołano koncert


Niedzielny (24 stycznia) koncert składu Beat Assailant został odwołany.

Eurowizja: Mroziński wyjaśnia


Gościnny występ Marcina Mrozińskiego, polskiego reprezentanta na Eurowizję, w Sarajewie podczas widowiska BH Eurosong 2010 wzbudził gorące komentarze fanów konkursu. Wokalista wydał specjalne oświadczenie, by uspokoić zaniepokojonych sympatyków.

Charlie Watts opuścił The Rolling Stones


Perkusista The Rolling Stones, Charlie Watts, postanowił rozstać się z kolegami.

Muzyk Hot Chip solo


19 kwietnia w Polsce ukaże się płyta Joe Goddarda, członka formacji Hot Chip. Dzieło nosi tytuł "Harvest Festival".

Rocznicowy koncert Olgi Rusiny


Znakomita rosyjska pianistka Olga Rusina i znana aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska uczczą w najbliższą niedzielę w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie (Wielkopolska) 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina i 5. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.